19:28 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > ראש ממשלת איטליה התפטר: "אני הפסדתי, לא אתם"

ראש ממשלת איטליה התפטר: "אני הפסדתי, לא אתם"

מתיאו רנצי, ראש ממשלת איטליה, התפטר מתפקידו בעקבות הפסד במשאל עם. "על סף דמעות, אנחנו לא רובוטים"

קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, הביעה צער על  התפטרותו של ראש ממשלת איטליה. המנהיגה הגרמנית הייתה מתומכי הרפורמות של מתאו רנצי,  אך הדגישה שמדובר שהנעשה בארץ המגף הוא עניין פנימי. "מנקודת מבטי, נמשיך לקדם באירופה את סדר העדיפויות שלנו", אמרה מרקל.

לאחר הברקזיט בבריטניה וניצחונו של דונלד טראמפ בארצות הברית, מתיאו ראנצי, ראש ממשלת איטליה, הודיע היום (ב') על התפטרותו.

רנצי, איש המפלגה הדמוקרטית, ניסה ליזום שינויים בחוקת היסוד האיטלקית. על מנת להעביר את השינויים בחוקה רנצי נזקק לתמיכת בני עמו במשאל עם. רנצי הבטיח שבמידה ויפסיד, הוא יתפטר מתפקידו.

 

matteo_renzi_2
מתיאו רנצי, ראש ממשלת איטליה. "אנחנו לא רובוטים".

אמש (א') נודעו תוצאות משאל העם. 40 אחוז הצביעו בעד השינויים של רנצי, 60 אחוז נגד. רנצי בתגובה קיים את הבטחתו והתפטר. "אני הפסדתי, לא אתם, התבוסה שלי ברורה. כהונת הממשלה שלי מסתיימת כאן" אמר ראש ממשלת איטליה המתפטר, והוסיף, "הפסדתי, אני אומר זאת בקול ברור. אני על סף דמעות. בכל זאת, אנחנו לא רובוטים".

רנצי סיכם: "מחר אחר הצהריים אזמן פגישת קבינט ואודה לחבריי על הרפתקאה נהדרת, לאחר מכן אסע לארמון הנשיא ואגיש לו מכתב התפטרות".

העם האיטלקי התחלק לקראת משאל העם למחנה "כן" ומחנה "לא". במחנה ה"לא" התאחדו כל מפלגות האופוזיציה שחגגו ניצחון, ביחד עם סילביו ברלוסקוני, ראש ממשלת איטליה לשעבר.

אלעד שור

אלעד שור

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

אלאור אזריה. צילום: פלאש 90

אלאור אזריה הגיש בקשת חנינה מנשיא המדינה

אחרי שקוצר עונשו של אזריה בארבעה חודשים, פנה היום לוחם כפיר לשעבר לשחרור מיידי ומודה ששגה בחיסול המחבל: "בדיעבד בלבד, הירי במחבל היה טעות מבצעית"