ראש מחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה, אשר תפקידו לייצג את עמדת המדינה בבג"צ, מסרב לייצג את עמדתו של שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס בעתירה שהוגשה לבג"צ נגד השר.

השר אופיר אקוניס ועו"ד ענר הלמן. צילום מסך

 

בדיון בעתירה שהוגשה על ידי פרופ' יעל אמיתי כנגד החלטתו של השר לא למנותה לתפקיד בכיר, התגלעו חילוקי דעות בין אקוניס ובין ענר הלמן, ראש מחלקת הבג"צים במשרד המשפטים. על פי דיווח שפרסם עיתונאי מעריב אבישי גרינצוויג בטוויטר, עולה כי השר אקוניס מתנגד לעתירה נגדו, בעוד עו"ד הלמן דווקא תומך בה, בגיבוי היועמ"ש אביחי מנדלבליט.

 

עוד עולה כי הלמן לא סירב רק לייצג את עמדתו של אקוניס, הוא אף ניסה למנוע מהשר לייצג בעצמו את עמדתו, למורת רוחם של השופטים שהעירו לפרקליטות כי "זכות הייצוג היא זכות בסיסית".

בתשובה לשאלת השופט אלכס שטיין שדן בעתירה, מדוע הפרקליטות לא מאפשרת לאקוניס לייצג את עמדתו, נכתב: "היועץ המשפטי לממשלה סבור שזה לא מקרה חריג המצדיק ייצוג עצמאי בניגוד לעמדת הפרקליטות".

אקוניס התייחס לדברים ואמר: "עומד על דעתי שפרופ' אמיתי, התומכת בתופעת הסרבנות לשרת בצה"ל, לא ראויה לייצג את המדינה בפורומים בין לאומים. עמדתי נשארה ברורה, עקבית ועקרונית, אף אדם שתומך בסרבנות לא ראוי לייצג את מדינת ישראל".

 

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20


:עוד באותו נושא