מהומה פרצה הבוקר בכותל המערבי בין 'נשות הכותל' ותומכיהן אשר התפללו הבוקר תפילת ראש חודש ברחבת הכותל, וקראו בספר תורה שהצליחו להכניס למקום, לבין תלמידות אולפנה שמילאו את הרחבה.  כזכור, בחודש הקודם ביקשו נשות הכותל להכניס ספר תורה לעזרת הנשים – והספר הוחרם בכניסה.

מהקרן למורשת הכותל המערבי נמסר כי קבוצה של כ 40 מנשות הכותל הגיעה הבוקר (ב) לרחבת הכותל המערבי, אליהן הצטרפו עשרות רבות של תלמידי מכינות.
במקביל אליהן, התפללו ברחבת הכותל המערבי כ 1,000 בנות אולפנא אורתודוקסיות, הקרן למורשת הכותל המערבי עשתה מאמצים כבירים להפריד בין הניצים, כדי למנוע תגרות ידיים ואלימות חלילה.
בקרן למורשת הכותל המערבי קוראים לציבור להניח לכותל המערבי מהמחלוקות ולשמור על המסורת הקיימת בו לאורך כל הדורות.

יוכי רפפורט, מנכ״לית נשות הכותל אמרה: ״החודש הייתה לנו המצווה והזכות לקרוא בתורה בכותל, בספר תורה. אנו מצרות על כך שבהוראת רב הכותל, אנו צריכות להתחבא, ולהכניס את הספר לרחבה, כאילו טמנו פצצה בכותל המערבי. אנחנו נמשיך להיאבק על זכות התפילה של נשים בכותל המערבי מידי חודש בחודשו״.

בצלאל זיני, ראש המטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל סיפר: "מרגש לראות את המאות הרבות של הבנות הצדיקות שהגיעו מכל רחבי הארץ למרות הקור העז, אבל מצער מאוד שהן צריכות להתמודד עם התמונות הקשות של הפרובוקציה שמייצרת אותה קבוצת נשים קטנה וקיצונית, פורעת החוק, ששוב הגניבו ספר תורה לרחבת הכותל בניגוד לחוק.
אנחנו קוראים לרב הכותל להפסיק את החרפה הזו ולפעול ביד תקיפה כדי לחדול את הפרובוקציה, כולל צווי הרחקה מהמקום, כפי שנוהגים בפורעי חוק בכל מקום".:עוד באותו נושא