ראש השב"כ סקר הבוקר (ג') בפתח ישיבת וועדת חוץ וביטחון בכנסת את הנתונים אודות פעילות הארגון בחצי שנה האחרונה ומסר כי "המציאות ביהודה ושומרון מאוד מורכבת". לדבריו, "צריך לומר שמעל פני השטח אנחנו יכולים להבחין ששקט יחסי, אבל השקט הזה מתעתע מתחת לפני השטח".

"הפעילות ביו"ש מאפשרת לאזרחים ישראלים לחיות ביום-יום". נדב ארגמן, ראש השב"כ בכנסת. צילום: פלאש 90

 

עוד הוסיף ראש השב"כ, כי " מנסה להוציא בתוך יו"ש ומחוצה לו", והדגיש כי "בחצי שנה האחרונה 480 ו-590 מפגעים בודדים". ארגמן הסביר כי "זה מצביע על היקף הטרור מתחת לפני השטח, כאשר הפעילות ביו"ש מאפשרת לאזרחים ישראלים לחיות ביום יום". בנוסף, הוא אמר, "הצלחנו לסכל בשנה האחרונה פעולות סייבר – וריגול – נגד מדינת ישראל".

בשלב זה אמר יו"ר הוועדה, ח"כ אבי דיכטר (הליכוד) כי "אחד הדברים המשמעותיים עבורנו עליהם מופקד השב"כ הוא ירושלים. אנו שומעים על מאמצי הרשות הפלסטינית לבחוש בירושלים ובהר הבית, ולאחרונה זה אף בא לידי ביטוי במעצר של תושב קבע ערבי ירושלמי, בשל, 'רחמנא לצלן', מכירת בתים בירושלים ליהודים".

"ניסיון לייצב את המצב ההומניטרי של תושבי הרצועה". ארגמן ודיכטר בוועדה. צילום: דוברות הכנסת

 

דיכטר ביקש מארגמן לספק פרטים על מצב יציבותה של הרשות הפלסטינית, שכן "ראינו בתקשורת שאתה הדמות המובילה את המגעים עם הרשות ומחמוד עבאס (אבו מאזן – נ"א) מטעם ראש הממשלה ונבקש להתעדכן לאן הולכת הרש"פ ביו"ש, ואף בעזה, ומה ההשלכות על ישראל".

ארגמן: "אנו לקראת מערכה בעזה"

דיכטר המשיך ואמר כי "גם עזה היא גם הסוגיה השלישית, שכן מאז ה-30 במארס אנחנו במעין אינתיפאדה על הגדר. שבעה חודשים מלאי עשן, עם הבלחות של רקטות ופגיעות, לצערנו. נבקש לדעת לאן הולכת עזה, בין כיישות עצמאית ובין כחלק מהרש"פ ומה זה אומר לגבי ישראל".

ראש השב"כ השיב כי "בעזה אנו מצד אחד לקראת מערכה, ומאידך בניסיון לייצב את המצב ההומניטרי של תושבי הרצועה".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא