התבטאות מקוממת של ראש עיריית לשעבר . “טוב שהאשכנזים קיבלו את הספרדים ולא להיפך. אם הספרדים היו עולים ראשונים היתה פה עוד מלוכה מחורבנת”, אמר מויאל בתכניתו של מנדי ריזל ברדיו 101.5FM. 

לשעבר אלי מויאל. צילום ארכיון: אדי ישראל, פלאש 90

 

ראש-העיר לשעבר של שדרות, אלי מויאל, תקף את היוזמה לשינוי שמות רחובות שנקראו על שם יוספטל, שיבא ואחרים – בעקבות הממצאים שעלו מהסדרה ‘סאלח פה זה ארץ ישראל’.

לדברי מויאל, בראיון למנדי ריזל ברדיו 101.5 “טוב שהאשכנזים קיבלו את הספרדים ולא ההיפך, כי אחרת היו מקימים במזרח-התיכון עוד מדינה ערבית אחת. אולי כדאי שתאמר האמת ושנשים מראה מול הפנים שלנו: כמה אוניברסיטאות היו במרוקו? מה ידענו על העולם המתקדם? כמה טכנולוגיה היו במרוקו? אם הספרדים היו עולים ראשונים, הייתה פה עוד מלוכה מחורבנת”.

מויאל המשיך ואמר כי “כאשר אתה עובר תרבות, הדור הראשון והשני משלם את המחיר, זו גזירת עולם שאי-אפשר להתנגד לה. ההורים שלי שילמו את המחיר והורים אחרים שילמו את המחיר. הוא מוצדק ואני מבין אותו. קיבלנו עצמאות ודמוקרטיה. אני עברתי את ההקרנות נגד גזזת ב-57. שום עלייה לא הייתה חלקה באמת. עם כל הכבוד, אי-אפשר שבזמן ש-7 מדינות ערב יאיימו לכלות את מדינות ערב, הם יטפלו בגזזת”.

יעל בן יפת, מנכ”לית הקשת הדמוקרטית המזרחית, שהתעמתה בשידור עם מויאל, כינתה אותו “גזען” ו”משת”פ”, כלשונה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.