ראש הממשלה בנימין נתניהו מעיתונאי ‘ 200 אלף שקל. כך עולה מכתב התביעה שהוגש היום (א’) לבית משפט השלום בתל אביב. בתביעה נטען כי כספית מנהל נגדו מסע השמצות.

“התובע, ראש ממשלת ישראל, חה”כ בנימין נתניהו, מתכבד להגיש כתב זה לבית המשפט הנכבד”, נפתח כתב התביעה, שהוגש גם נגד מו”ל עיתון ‘מעריב’ אלי עזור, עורך העיתון דורון כהן ונגד ‘חברת בית דפוס מעריב בע”מ’.

מטעם ראש הממשלה נטען כי בכתבה שפורסמה בסוף השבוע האחרון תחת הכותרת “פרשיות נתניהו צברו מחסני ראיות בגודל ארכיון הגרעין האיראני”, קשר כספית שניתנה לעו”ד , היועץ המשפטי של הכנסת, לצירופה של בת זוגו של ינון, עו”ד עמית מררי, המשנה ליועמ”ש לעניינים פליליים, לצוות המורחב שמינה היועץ המשפטי לממשלה לצורך ניתוח הראיות וקבלת החלטה בחקירות המתנהלות נגד ראש הממשלה, זאת “ללא כל תשתית ויסוד ובאופן שקרי לחלוטין”, לדבריו.

יועמ”ש הכנסת, עו”ד . צילום: פלאש 90

“הטענה כאילו אותה הטבה ניתנה ביוזמת ח”כ מיקי זוהר כשלוח של ראש הממשלה, היא עזת מצח, מקוממת ושקרית. אם הנתבע היה טורח לבדוק את העובדות, הוא היה מגלה כי עוד בחודש מאי 2018 החל ח”כ מיקי זוהר לטפל בנושא הצמדת תנאי הפנסיה התקציבית של היועמ”ש לתנאי שופט ולראש הממשלה לא הייתה כל נגיעה לכך”, הוסבר מטעם רה”מ.

“כפי שניתן להיווכח, מדובר בהטבה שניתנה כדין, חודשים ארוכים לפני שצירופה של עו”ד מררי לצוות הפרקליטים נחשף ופורסם בעיתונות, ומבלי שלראש הממשלה הייתה כל נגיעה לעניין”, נכתב והודגש כי רה”מ לא הכיר את עו”ד מררי ועד לפרסום הכתבה כלל לא היה מודע לכך שקיים קשר בינה לבין עו”ד ינון.

“מזה תקופה ארוכה, מנהל הנתבע באמצעי תקשורת שונים, ובפרט בעיתון “מעריב” המשמש לו כפלטפורמה, מסע השמצות מכוון ומתוזמר היטב נגד ראש הממשלה, במסגרתו הוא מנצל כל הזדמנות שנקרית בדרכו להפיץ מסרים פוגעניים ביחס לראש הממשלה, ואינו מהסס להטיח בו האשמות קשות וחמורות, בין אם באופן מרומז ובין אם באופן ישיר, על אף שאין לדברים כל בסיס עובדתי”, נכתב. “בפעולותיו אלה שם לו התובע למטרה לבזות את ראש הממשלה, לפגוע בשמו הטוב ובמוניטין הרב שצבר בתפקידיו הציבוריים המשמעותיים”.

“שמם הטוב וכבודם של נבחרי הציבור אינו הפקר”, נחתם כתב התביעה.

כספית בתגובה: “אין בי מוטיבציה להגן על הסיפור, פרשן ‘כאן’ מוטי גילת חשף את הפרטים”

בתשובה שנתן להתראה לפני נקיטת הליכים משפטיים שנשלחה אליו מטעם רה”מ, טען כספית כי כל העובדות המצויינות בכתבתו נכונות וכי כלל לא היה מדובר בחשיפה שלו, אלא בפרסום של פרשן ‘כאן11’ מוטי גילת. “אין בי שום מוטיבציה להגן על הסיפור הזה או “להתאבד” עליו מסיבה פשוטה: הפרטים הללו פורסמו לפני במקומות רבים. חשף אותם פרשן ‘כאן’ מוטי גילת ומאז הם נמרחו לאורכה ורוחבה של התקשורת”.

“ספויילר: בן כספית הכזבן, שרודף אותי ואת משפחתי כבר עשרות שנים, שוב ייאלץ לשלם”, צייץ ראש הממשלה לאחר פרסום כתב התביעה.

בין כספית לבין משפחת נתניהו ישנם יחסים טעונים. בעבר קיפל בית המשפט את כספית לאחר שהתברר כי פרסם על שרה נתניהו דברים שאינם נכונים. לפני מספר חודשים תקף הבן, יאיר נתניהו, את כספית והאשים אותו כי הוא מפיץ שקרים על אימו כבר עשרות שנים.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.