ראש הממשלה בנימין נתניהו יצא היום (חמישי) בברכת חג שמח לאזרחי ישראל ולעם היהודי.

בפתח דבריו אמר נתניהו: "בכל שנה, בליל הסדר, אני מתרגש עמוקות. חג הפסח נוגע בשורשי הזהות הלאומית שלנו", נתניהו הוסיף ואמר: "עוד לפני אלפי שנים הנפנו את נס החופש והדרור, יצאנו מעבדות לחירות, משעבוד לעצמאות, התחלנו במסע הארוך ממצרים הביתה – לציון וירושלים".

"לסיפור המופלא של עמנו, אין אח ורע", אמר ראש הממשלה והמשיך: "גם בגלות המרה, בתנאים קשים מנשוא, שמרנו על ייחודנו. לא נכנענו. המשכנו להאמין". נתניהו הוסיף עוד: "דור אחר דור קראנו בהגדה: "לשנה הבאה בירושלים הבנויה", דבקנו בתקווה, והתקווה, ידידיי, התגשמה".

נתניהו התייחס למציאות העכשווית של ישראל ואמר: "תקענו יתד מחודשת בנחלת אבותינו. הקמנו מדינה דמוקרטית, חופשית, תוססת. יש לה הישגים מופלאים בכל קנה-מידה", עוד אמר ראש הממשלה: "אנו הופכים את ישראל בהתמדה ובשיטתיות לכוח עולמי עולה – למדינה נערצת על מדינות רבות מאוד, כולל בעולם הערבי והמוסלמי".

"בד בבד אנו עומדים איתן מול מבקשי נפשנו", אמר נתניהו כאשר הוא רומז על ההתפתחויות הביטחונות בדרום ובצפון והוסיף: "כל דור ודור קמים עלינו לכלותנו, זה נכון, אך הודות לצה"ל ולזרועות הביטחון – וכמובן בעזרת השם – אנו דואגים להגן על עצמנו בנחישות מפני אויבינו".

"כפי שכוחות האביב פורצים החוצה בבת אחת – כך העוצמות הכבירות שטמונות בנו, נגלות לעין היום לעיני כל", אמר נתניהו לקראת סיום דבריו והדגיש: "מדינת ישראל מפיצה סביבה אור גדול. בחג הפסח נהיה גאים במורשתנו, נעמיק את האחדות בתוכנו, נצא החוצה אל הטבע הפורח, לטייל במרחבי ארצנו". את דבריו סיים בנימין נתניהו במילים: "אני מאחל לכולכם, מעומק לבי, פסח כשר".
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20