ראש הממשלה אמר הערב במסיבת העיתונאים כי הוא עבד "מסביב לשעון כדי להביא היום תוכנית סיוע כלכלי לאזרחי ישראל – לשנה הקרובה – שתביא לכם את הכסף כמה שיותר מהר.

אני קשוב למצוקות של אזרחי ישראל. אני מדבר אתכם ורואה את התגובות שלכם. אני נחוש לתת פתרונות לשנה הקרובה. אני עובד יום ולילה בשבילכם.

לגבי שכירים – מובטלים ובחל״ת – דמי האבטלה יגיעו עד 2021.

 

לגבי עצמאיים ובעלי עסקים שנפגעו מהקורונה – מענק מיידי יכנס לחשבון הבנק בשבוע הבא. בלי תנאים חדשים ובלי בירוקרטיה, מיידי. נעביר עוד כסף ונדאג לכולם.

ניתן עוד רשת ביטחון לעסקים קטנים וגדולים שנפגעו.

 

 

צילום: קובי גדעון, לע"מ

 

 

בשבועות הקרובים נביא עוד תוכניות בכלכלה ובבריאות, כי אנחנו מחוייבים לדאוג לכל אזרחי ישראל וכי הכלכלה שלנו חזקה. אהיה מעורב אישית כל הזמן כדי לוודא שהכסף יגיע אליכם.

אנחנו עושים הכל להימנע מסגר מלא. זה בידיים שלנו. כולנו חייבים לשמור על ההנחיות כדי שנצליח"

ראש הממשלה נתניהו הויף ואמר כי "הייתה לנו הצלחה אדירה בגל הראשון. למרות שכל אובדן החיים הוא טראגי מספר המתים היה נמוך מאוד.

ההצלחה עם התמודדות בנגיף הקורונה לקחה מאיתנו מחירים כבדים ברמה הכלכלית". עוד אמר נתניהו כי " הצעד האחרון בפתיחת הכלכלה היה מוקדם מדי".

 

 

ראש הממשלה פנה לציבור החרדי ואמר כי "כל ההחלטות מתבססות על נתונים סטטיסטיים ולא על אפליה כזו או אחרת. אנחנו עוצרים חתונות כדי למנוע הלוויות".

נתניהו התחייב כי "הם יעשו ככל שיידרש כדי להקל על המצוקה הכלכלית. התקווה שלנו היא לרדת ל10 אחוזי אבטלה".

נתניהו אמר כי הם יעניקו רשת ביטחון לעסקים שנפגעו עד – 300,000 אלף ש"ח.  מענק מיידי לעצמאים יהיה עד 7,500 ש"ח.

"אני מבטיח לכם שהכסף יגיע אליכם בתקופה הקשה הזו. העיכובים בכספים היו אך ורק בגלל הבירוקרטיה"

רשת הביטחון של ראש הממשלה כוללת: ודאות לשנה הקרובה. מהירות בהעברת הכסף ומענק מיידי לעצמאים.

 

 

 

Photo by Flash90

 

נתניהו התייחס גם לנושא תקופת התקציב שעליה יש מחלוקת עם כחול לבן: "כל הכלכלנים ללא יוצא מן הכלל אומרים להביא תקציב מהר עד סוך השנה. אני אומר את זה גם לעמיתי בני גנץ, צריך להעביר את תקציב הקורונה. אם מורידים את כל הפוליטיקה, זה מה שצריך לעשות. להעביר תקציב ובמקביל את חבילת הקורונה".

שר האוצר ישראל כץ אמר, התכנית שגובשה קובעת ראייה לשנה קדימה. אנו מקווים שבשנה הקרובה יימצא חיסון לנגיף. בתכנית הזו הופקו לקחים. דמי האבטלה יהיו משופרים. מעכשיו עד אמצע שנה הבאה מי שלא ימצא עבודה כולל מקבלי קצבאות, יקבל דמי אבטלה משופרים. דבר נוסף הוא רשת ביטחון לעצמאים ובעלי שליטה יקבלו מדי חודשיים עד 500,000 אלף ש"ח לפי קריטריונים.

השר כץ הוסיף כי ההיקף התקציבי שלה הוא עשרות מיליארדי שקלים.אנו פועלים כדי שהבנקים ידחו את תשלומי המשכנתאות.

 

 

Photo by Yonatan Sindel/Flash90  "אנו פועלים כדי שהבנקים ידחו את תשלומי המשכנתאות"

 

 

יו"ר האופיזיציה חבר הכנסת יאיר לפיד תקף את מסיבת העיתונאים של ראש הממשלה ושר האוצר ואמר כי "מי שהקים ממשלה מנותקת של 36 שרים ו-16 סגני שרים ובאמצע המשבר עסק בעיקר בהטבות המס של עצמו, שלא יספר לנו על ״לקיחת אחריות מלאה״. התוכנית הכלכלית -חייבת להתחיל מדבר אחד שבלעדיו שום דבר לא יצליח: קיצוץ מספר השרים ומשרדי הממשלה!

 

 

ביקורת חריפה: ח"כ יאיר לפיד. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

 

טענת נתניהו לפיה הטיפול בצד הבריאותי של הקורונה היא ״הצלחה כבירה״ עומדת בסתירה מסוכנת לנתוני התחלואה ולכשלון הגמור של מערך הבדיקות והחקירות האפידימולוגיות.

דבריו על הכלכלה חלולים ואינם עומדים במבחן המעשה. מי שהקים ממשלה של 36 שרים ו-16 סגני שרים ובאמצע המשבר עסק בעיקר בהטבות המס של עצמו, שלא יספר לנו על ״לקיחת אחריות מלאה״.

תלונותיו על הבירוקרטיה הממשלתית מעלות את השאלה מי בעצם היה ראש ממשלת ישראל ב-11 השנים האחרונות? את דמי האבטלה לעצמאים כזכור הוא הפיל בכנסת כבר לפני שבועיים.

לגבי המענקים – רוב הציבור מחכה עדיין לשתי הפעימות הקודמות. יש לקוות שהפעם זה ייראה אחרת.

 

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.