מתוך "היום הזה", א-ה בשעה 23:00

בעקבות החלטת בג"ץ בנושא הרחקת מסתננים למדינה שלישית צפוי לקיים ביקור בדרום תל אביב ביום חמישי, כך לפי פרסום ב"ישראל היום". הביקור ייערך באזור התחנה המרכזית וראש הממשלה ישמע את דברי תושבי השכונות. בשעה זו עורכים אנשי האבטחה הכנות במקום הסיור.

אמש אמר נתניהו כי "מדיניות ישראל בסוגיית המסתננים מבוססת על שלוש רגליים: הגדר שהקמנו בדרום ובלמה לחלוטין את המסתננים, ההסכם שהשיג רהמ נתניהו עם מדיניות אפריקניות, להעביר אליהן מסתננים,ושלישית- סוגיית האכיפה: ״נצטרך להביא כדי לאפשר מימוש הסכמים אלו".

ראש הממשלה בנימין נתניהו. צילום: אלכס קלומויסקי, פלאש 90
ראש הממשלה בנימין נתניהו. צילום: אלכס קלומויסקי, פלאש 90

בקואליציה תקפו את החלטת בג"ץ והביעו כוונה לקדם תיקון חקיקה אמר כי "ההחלטה שלא לאפשר למדינה להוציא מהארץ מסתננים בניגוד לרצונם היא בעייתית מאד. זה לוקח מאיתנו כמדינה כלי חשוב מאד ומותיר לכל מסתנן שרוצה בכך להישאר בארץ. דיברתי מיד לאחר פסיקת בג״ץ עם ואמרתי לה כי בכוונתי לשקול תיקון לחוק שיאפשר למדינה להוציא מסתננים מהארץ בניגוד לרצונם".

שרת המשפטים איילת שקד אמרה: "ביהמ"ש העליון אישר היום את אפשרות הרחקת המסתננים למדינה שלישית. אולם לקח מידי המדינה את מנוף הלחץ ששימש בידה להרחקת מסתננים בלתי חוקיים והפך את חוסר שיתוף הפעולה למתגמל. אעבוד יחד עם שר הפנים על תיקון חקיקה שיאפשר את ההרחקה גם ללא הסכמתם. את המלחמה הזו נלחם עד שנשיג את התוצאות הדרושות".

(כולנו) הודיע כי מפלגתו תתמוך ביוזמת שרי הפנים והמשפטים לתקן חקיקה שתאפשר למדינה להוציא מסתננים מהארץ – גם בלא הסכמה. במפלגת "כולנו" אמרו כי תיקון החקיקה דרוש על מנת לעצור את סבלם של תושבי דרום תל אביב.

מי שעוד הגיב לחלטה הוא : "לצערי החלטת בג״צ מרוקנת מתוכן את החלטתי כשר הפנים ליישם את מדיניות הרחקת המסתננים למדינה שלישית ומותירה את המדינה ללא כלי אפקטיבי להוצאת המסתננים".

שר הפנים דרעי: "אשקול תיקון החוק"

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.