No Tag To Print

שגריר ארה"ב דיוויד פרידמן בפתיחת כנס ירושלים. צילום: הלל מאיר TPS

צפו ברה"מ מכריז: "בכוונתי להחיל את הריבונות על שטחי יהודה ושומרון ועל בקעת הירדן"

בהצהרה מיוחדת הכריז כעת נתניהו כי בכוונתו להחיל ריבונות ישראלית על שטחי יו"ש ובקעת הירדן עם היבחרו לראשות הממשלה

ראש הממשלה הכריז הערב בהצהרה דרמטית לתקשורת כי יחיל ריבונות ישראלית על בקעת הירדן מיד לאחר הבחירות, ועל יישובי יהודה ושומרון מיד לאחר פרסום תכנית המאה של הנשיא טראמפ.

<div class="mceTemp">

"היום אני מצהיר על כוונתי להחיל את הריבונות על בקעת הירדן. מיד לאחר הבחירות. הכרחי שבקעת הירדן תהיה בריבונותינו לעד" אמר נתניהו. "תכנית המאה תוצג כמה ימים אחרי הבחירות וזה ממש מעבר לפינה. זה מציב בפנינו אתגר גדול וגם הזדמנות גדולה. זאת הזדמנות היסטורית, שעת כושר חד פעמית להחיל את הריבונות הישראלית על יישובינו ביהודה ושומרון ועל איזורים נוספים בעלי חשיבות לביטחוננו, מורשתנו ועתידנו".

ראש הממשלה האריך בהסברים על חשיבות החזקת בקעת הירדן בשטחי ישראל והוסיף: "אנחנו מדינה דמוקרטית לא אעשה דבר בלי לקבל מנדט ברור מהציבור לכן אזרחי ישראל אני מבקש מכם מנדט ברור. זה דבר שיש עליו הסכמה רחבה וזה יביא גבולות קבע בטוחים למדינת ישראל. אף ראש ממשלה לא הביא מפה כזאת בפני הבוחר. לא הייתה לנו הזדמנות כזאת מאז מלחמת ששת הימים וספק אם תהיה הזדמנות כזאת בחמישים השנה הבאות. תנו לי את הכוח כדי להבטיח את ביטחון ישראל תנו לי את הכוח כדי לקבוע את גבולות ישראל".

 

ראשי ההתיישבות ברכו על הצהרת ראש הממשלה. שי אלון ראש מועצת בית אל אמר: "אחרי עשרות שנים אנחנו יכולים לראות אור בקצה המנהרה. זהו יום חג ביהודה ושומרון".

יוחאי דמרי ראש מועצת הר חברון אמר: "לאחר ירושלים ורמת הגולן הגיע העת לקבע את זכותנו ההיסטורית ולתקן עוולה מתמשכת גם בבקעת הירדן, השער לארץ ישראל דרכה נכנסו אבותינו לארץ לאחר ארבעים שנות נדודים במדבר".

"זהו מהלך שמניח את הגולל על רעיון העוועים של הקמת מדינת ערבית נוספת בלב הארץ ומוכיח כי נתניהו מודע לכובד המשא ההיסטורי המונח על כתפיו" הגיבו להצהרה בתנועת הריבונות.

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן אמר:

"החלת הריבונות על שטחי יהודה ושומרון בכלל וגוש עציון בפרט הינה הגשמת חלום. חלומם של מייסדי ההתיישבות גיבורי העם שמסרו את נפשם במלחמת העצמאות, וחלומנו אנו, היושבים בהר הטוב הזה בשליחות האומה. בקעת הירדן זו התחלה נכונה ואנחנו מתייחסים לזה כתחילת הדרך. 52 שנות ממשל צבאי ביהודה ושומרון מתחילות היום את תהליך סיומן בפתיחתו של פרק חדש, נכון יותר וצודק יותר, שבהכרח ישנה את המציאות לטובה. הפרק היחיד שיכול להמשיך את סדרת שובו של העם לארצו. ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו לא זו בלבד שהכיר בנחיצות המהלך ומבצע אותו, אלא גם גורם לאומות העולם בדמות הממשל האמריקאי להכיר בו ובכך להצטרף לעם ישראל במשימתו ההיסטורית. בעקבות בקעת הירדן חייב לבוא התור של גוש עציון ולאחר מכן של שאר חבלי המולדת. זהו צו השעה. ישנם מבקרים רבים למהלך משמאלה של המפה הפוליטית שלנו ויש הסוברים שראש הממשלה רק עושה פוליטיקה. אנחנו מאמינים שבנימין נתניהו עושה היום הסטוריה!"

תנועת רגבים בתגובה על הצהרת ראש הממשלה:

"אחרי למעלה מיובל שנים מאז חזרת עם ישראל ליהודה ושומרון, אנו מברכים את ראש הממשלה נתניהו שקבע היום אבן דרך היסטורית להחלת הריבונות של מדינת ישראל ועם ישראל בנחלת אבותיו".

"הצהרת ראש הממשלה כי מיד לאחר הבחירות בכוונתו להחיל את הריבונות הישראלית בבקעת הירדן ועל כל הישובים ביהודה ושומרון, היא כתיבת פרק מפואר בהיסטוריה של העם היהודי, שעשה את צעדיו הראשונים בכניסתו לארץ המובטחת בבקעת הירדן, וכך אנו מצפים כי החלת הריבונות בבקעה תהיה הצעד הראשון בהחלת ריבונות ישראלית רחבה ומקיפה על מרחבי יהודה ושומרון".

במפלגת ימינה אומרים בעקבות הצהרתו של ראש הממשלה כי "נתניהו הסביר הערב מדוע חייבים להצביע ימינה ולא ליכוד. בגלל תכנית ביבי-טראמפ שמאפשרת החלת ריבונותאך ורק על היישובים הידוים בלבד ביו"ש תוך הפקרת המרחבים סביבם. כך מזמין נתניהו את גנץ לממשלה".

It is not Android