ראש הממשלה בנימין נתניהו ייפגש היום עם ח"כ אריה דרעי, ח"כ יעקב ליצמן וח"כ משה גפני בעקבות המחאה הגוברת בציבור החרדי, כמו גם חברי כנסת נוספים מאותן מפלגות. בדיונים ישתתפו גם שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין וכן השר לביטחון פנים אמיר אוחנה.

 

בשבוע שעבר ח"כ גפני איים לפרוש מהממשלה אם יוחלט לסגור את הישיבות. כמו כן, חברו ליהדות התורה, ח"כ יעקב אייכלר פנה לשרים החרדים בבקשה לפרוש זמנית מהממשלה "עד שיוסרו הסגרים הסלקטיביים על שכונות החרדים".

כמו כן, על פי הדיווחים, השר דרעי טרק לנתניהו את הטלפון במהלך השיחה בין השניים בעקבות המשבר עם כחול לבן סביב הקמת ועדת החקירה לשופטים. כמו כן, בליכוד מודעים להתקרבות של החרדים לכחול לבן.

 

גנץ ודרעי מתקרבים
Photo by Hadas Parush/Flash90

 

בתוך כך, אתמול הייתה הפגנה גדולה של המגזר החרדי בצומת שמגר בירושלים, עקב הטלת סגרים של הממשלה על שכונות חרדיות. המוחים טענו כי " הסגר הוטל אך ורק כי הם חרדים" והוסיפו כי  "הם מוחים על האנטישמיות".

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ הגיב למחאה אתמול וכתב "אחיי החרדים, ונדליזם, קללות וקריאות נאצה חייבים להיות מחוץ לתחום! זה רע מצד עצמו וזה מזיק. הקושי והמצוקה אמיתיים אבל אסור לנו לגרור את מדינת ישראל לאנרכיה מול אחד האתגרים הקשים ביותר שידענו. בואו נגלה אחריות ונעבור את התקופה הזו ביחד. אין לנו עם אחר ואין לנו מדינה אחרת"

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.