היום (ג') התקיים בשדה בוקר טקס אזכרה לזכרו של , הראשון. הטקס ציין 43 שנים למותו. , , נשיאת בית המשפט העליון ועוד אישים בכירים הגיעו  לכבד את זכרו של המנוח ביחד עם בני משפחתו.

, ראש הממשלה הנוכחי, אמר בטקס: "אנחנו מוסיפים לטפח יותר מתמיד את הכוח הצבאי והמודיעיני שלנו, במובן מסוים עד לבלי הכר ממה שהיה בימיו של בן גוריון, ועם זאת אני אומר בקו ישיר של התעצמות שהוא התחיל בו והוא פשוט נמשך לימנו". אמר נתניהו, והוסיף, "הכוח הצבאי שלנו חייב להיות חזק דיו כדי להדוף כל אויב, הוא חייב להיות מסוגל להעביר את המלחמה בשטחו של האויב, כפי שנעשה בקדש ובמלחמות אחרות, והוא חייב להיות מסוגל לאיים בהכחדה על כל מי שמאיים להכחיד אותנו".

מקווה לעבור את תקופת אובמה בשלום. רה"מ בנימין נתניהו
רה"מ בנימין נתניהו. "הכוח הצבאי שלנו חייב להיות חזק דיו כדי להדוף כל אויב".

"מבחן הנגב עדיין עומד לפתחנו"

, נשיא המדינה, התייחס לחזונו האישי של בן גוריון: "הוא שקבע כי בנגב יבחן העם בישראל, ומבחן זה עדיין עומד לפתחנו. יכולתו של בן גוריון לשקול ולהכריע אינה מצדיקה, גם לא בדיעבד את כל הכרעותיו. לא כל עמדותיו היו מוצדקות, אבל הוא פעל ועשה והשפיע וכך עיצב מציאות לדורו ולדורות. אולם אל לנו לחשוב כי בן גוריון היה רק איש המעשה, הוא גם היה איש התלמוד, איש של הגות ואידאולוגיה, אידאולוגיה שהנחתה אותו בהכרעותיו השונות. אידאולוגיה ממלכתית בשמה פעל, הכריע, יצר ועשה". אמר ריבלין.

ריבלין הוסיף, "אסור לארוז את הממלכתיות של בן גוריון, ולשים אותה בבוידעם, או לזרוק אותה לפח האשפה של ההיסטוריה. העיקרון החשוב הזה, שעלינו לפעול כאומה שיש לה מדינה, כאומה שהיא ריבונית לגורלה, כאומה שהיא גדולה מסך שבטיה, הוא רעיון שאי אפשר לוותר עליו".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.