ימריא הלילה (מוצ"ש) לוושינגטון, ארצות הברית. נתניהו ייפגש עם נשיא ארה"ב דונלד בבית הלבן ביום שני (שעון ארה"ב) והשניים יקיימו פגישה נוספת ביום שלישי במסגרת ארוחת ערב.

נתניהו ידון עם הנשיא טראמפ על התוקפנות האיראנית, ניסיונותיה של איראן להתבסס צבאית בסוריה וכיצד למנוע מאיראן להשיג נשק גרעיני. כמו כן, ידונו השניים על הידוק שיתוף הפעולה בנושאי ביטחון ומודיעין. ראש הממשלה יתארח בבלייר האוס, בית ההארחה הרשמי של נשיא ארה"ב.

"אני יוצא הלילה לוושינגטון כדי להיפגש עם הנשיא טראמפ. אני אודה לו על ההכרה האמריקנית בריבונות ישראל ברמת הגולן. אני אשוחח איתו על המשך המאבק המשותף שלנו בתוקפנות של איראן. הצעדים שלנו רק יתגברו", אמר נתניהו.

בנוסף, ינאם ראש הממשלה בוועידה השנתית של ביום שלישי בבוקר. לאחר נאומו, יקיים שורת פגישות מדיניות בגבעת הקפיטול, עם מנהיג הרוב בסנאט מיץ' מקונל, עם הנהגת הסנאט ועם מנהיג המיעוט בסנאט צ'אק שומר.

נתניהו בוועידת איפא"ק בשנה שעברה. צילום: רויטרס

 

כמו כן, יתקיימו פגישות בבית הנבחרים עם יו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי, עם הנהגת בית הנבחרים ועם מנהיג המיעוט בבית הנבחרים קווין מקארתי.

על פי דיווחים, לנסיעה יתלווה בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו. מלשכת רה"מ נמסר כי הוצאות הנסיעה ישולמו על ידי משפחת נתניהו.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.