מדברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס:

"יש לנו אתגרים גדולים, אבל יש לנו גם הישגים כבירים. אני רואה את זה באופן אישי משום שבשנה הזאת, שנה מיוחדת עבורי, זו שנת המאה. לפני מאה שנים, בדיוק בשנה הזאת, סבי זכרונו לברכה, הרב נתן מיליקובסקי נתניהו, עלה עם משפחתו. היו לו אז שבעה ילדים, התווספו אחר כך עוד שניים, אבי היה הבכור. הם עלו ארצה לפני מאה שנים. בצד של אמי זה מתקרב ל-125 שנים.

הם עלו ארצה מליטא לוורשה, שסבי היה שם מנהל בית ספר עברי כמה שנים, ואח"כ דרך וינה, הגיעו בסופו של דבר ליפו והיו כמה חודשים בתל אביב. בתל אביב היו אז 25 אלף איש, והיו בתים עם רעפים אדומים. אבי היה צריך לרוץ מהבתים הללו לחוף הים, כי החול היה לוהט. הם היו רצים לים ומקררים את הרגלים בים. ואחר כך סבי החליט לעלות לצפת. הוא החליט לנהל בית ספר יהודי, ישראלי כמובן, זה לקח להם שלושה ימים להגיע מתל אביב לצפת. הם נסעו ברכבת הטורקית עד לצמח, אחר כך לקחו אוניה מצמח לטבריה ואחר כך לקחו דיליז'נס, שזה סוסים ועגלות, לטפס במעלה לראש פינה ולצפת – שלושה ימים.

סבי היה מאוד נרגש אז, הוא ראה בזה חיזוק הגליל, חיזוק ההתיישבות בארץ ישראל, ובד בבד עם פעולתו החינוכית, הוא גם נסע לארה"ב כדי לדבר בשבח רעיון הציונות והתקומה של עמנו. הוא ראה בזה פלא כביר. העם שהיה נרדף בגלות, הנה מעמיק שורשים חזרה במולדתו ובונה אותה".

חיים צח/ לע"מ

עוד הוסיף רה"מ:

"השינויים שאנחנו עושים כאן זה למען כל אזרחי ישראל, יהודים ולא יהודים כאחד. אנחנו משקיעים עכשיו השקעה כבירה בציבור הלא יהודי, שלא הייתה כדוגמתה – חמישה עשר מיליארד שקל, כדי לסגור פערים, לתת תשתיות.

אני קורא כאן, בין השאר, לציבור הערבי לשתף פעולה עם תשתית אחת יסודית שאנחנו השקענו, שלא הייתה קיימת בכלל – תחנות משטרה ביישובים הערבים, אכיפת החוק ביישובים הערביים.

אתמול ישבתי עם שר הבט"פ גלעד ארדן ודיברתי עם מ"מ מפכ"ל המשטרה. אמרתי לו 'תוסיף עוד שמונה מאות שוטרים למאמץ הזה'. אני קורא לציבור הערבי לשתף פעולה עם המאמץ שמדינת ישראל עושה כדי להשליט חוק וסדר גם שם, למען התושבים הערבים שלנו, למען כל אזרחי ישראל – מדינת חוק בכל חלקיה.

ההישגים גדולים מאוד, אבל גם האתגרים גדולים – ואחד לא סותר את השני. ישראל במובנים מסוימים היא מעצמה עולמית, אבל אנחנו גם מאותגרים בדרך ששום מעצמה אינה מאותגרת, עדיין קוראים לכלותנו. הגורמים הללו משתנים מדור לדור, ובדור הזה קמה מדינה אחרת שרוצה להיות מעצמה, שתמחק אותנו מפה. אנחנו נחושים להגן על עצמנו בכל הדרכים הדרושות ואנחנו גם עושים זאת.

האתגרים גדולים, ההישגים גדולים, ואני יודע שיש רק דרך אחת – גם להמשיך את ההישגים וגם לעמוד באתגרים. והדרך הזאת היא דרך האחדות. ולכן בשנה הזאת אני מאחל לעם ישראל אחדות. אני מאחל לכל אחד ואחת מכם גמר חתימה טובה. אני מאחל גמר חתימה טובה לממשלת אחדות במהרה בימינו".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.