איך ייתכן שבחלוף ארבעה ימים מאז שדור תחקיר "עובדה" על ועדיין לא זכינו לאף דיון רציני בתוכן שנחשף שם? כך תוהה במאמר חדש באתר "מידה".

על פי "עובדה", דגן שיתף פעולה עם ראש ה-CIA ליאון פנטה על מנת לעצור את המדיניות של ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון דאז אהוד ברק.

דגן. צילום: פלאש 90
דגן. צילום: פלאש 90

"לא פוליטיקאים, לא בכירים לשעבר בזרועות הביטחון, לא פרשנים, לא תכניות אקטואליה וגם לא אנשי אקדמיה. איש אינו פוצה פה. דום שתיקה. המרחב המדיני-ביטחוני-תקשורתי סוכר את פיו וקובר את אחת הפרשיות החמורות ביותר שאירעו כאן בשנים האחרונות", כותב תדמור בכעס.

תדמור סוקר את התחקיר ששודר אצל ומסביר כיצד פעל דגן פעם אחר פעם בתיאום עם האינטרס האמריקאי. לעומת מתנגדי התקיפה הישראלית – דגן, אשכנזי ודיסקין – שהעדיפו והעריכו כי במידת הצורך, ארה"ב תבצע את התקיפה על איראן, נתניהו וברק זיהו נכונה כי האמריקאים לא ימנעו בכוח את תכנית הגרעין של איראן.

הוא קובע כי על אף שדגן "אולי חשב שהוא מקדם את האינטרס הישראלי כפי שתפס אותו, אולם בפועל הוא שיתף פעולה עם ראש סוכנות הביון האמריקנית כדי לחבל במדיניות שקידמו נתניהו וברק. מנקודת מבטו של ראש ה-CIA קשה להעלות על הדעת הצלחה מבצעית גדולה יותר: ראש המוסד הישראלי, מי שנמצא בצמרת מקבלי ההחלטות הביטחוניות של ישראל, פועל בשירותו".

תדמור תוקף את כלי התקשורת כולם, בעיקר גם את אלו הנמנים על המחנה הלאומי: "העובדה שהברנז'ה קוברת את הסיפור עמוק באדמה לא מפתיעה אותי, אך משום מה הברנז'ה הימנית כמעט ללא יוצא מן הכלל נשארה אדישה נוכח חומרת הפרשה. וחבל".

לדבריו, "פרשת דגן צריכה להרעיד את אמות הסיפים, ולפתוח תיבת פנדורה שרבים יודעים על קיומה אך טרם הגיעה לעיני הציבור".

הוא מסיים את המאמר בתזכורת לאמירתה של איילה חסון מלפני כשנתיים, לפיה "האמריקנים מחזיקים כל מיני לשעברים בצה"ל באופן כלכלי כדי שהם יתאימו את עצמם לעמדות האמריקניות".

תדמור קורא לאילנה דיין לקנות את מקומה בפסגת העיתונות בתחקיר שיבחן האם ישנם ומיהם הבכירים הנוספים, מכהנים או לשעבר, במערכת הביטחון הישראלית שפועלים עבור הממשל האמריקני או זרועות הביון שלו.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.