ראש הלל העולמי הגיע אתמול (שלישי) לאוניברסיטת   והתנצל אישית בפני , על כך שהרצאה שלה באוניברסיטת , בוטלה השבוע על ידי סניף של הארגון.

אוניברסיטת NYU הייתה התחנה האחרונה במסע הסברה של סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי בקמפוסים בארה"ב.

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי בהרצאה ב- NYU. צילום: אלקסי רוזנפלד.
סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי בהרצאה ב- NYU. צילום: אלקסי רוזנפלד.

מטעם סגנית השר נמסר כי היא הסבירה לפינגרהט שמה שקרה בפרינסטון לא מקובל, וכי אסור שיהיה חרם מבית כלפי נבחרי ציבור ישראלים.

אתמול דווח באתר מידה כי ארגון "הלל" נהנה מתקציב של מיליוני דולרים מכספי משלם המסים הישראלי. ב- 2016 פורסם כי הארגון יקבל 7 מיליון דולר ממשרד התפוצות.

בהודעה שנמסרה ביום שני מטעם חוטובלי, נאמר כי ההרצאה בפרינסטון בוטלה בלחץ ארגון יהודי פרוגרסיבי (AJP Alliance of Jewish Progressive). למרות הביטול, ההרצאה התקיימה בבית חב"ד שבקמפוס בפרינסטון, ולדרישת סגנית השר, "הלל" הוציא מכתב התנצלות.

בתגובה לביטול אמרה חוטובלי: "ביטול ההרצאה שלי בפרינסטון מעיד על משבר ערכים חמור ועמוק. מתנהלת כאן דיקטטורה ליברלית שבעצם מונעת מהסטודנטים האמריקאים לשמוע נציג רשמי של ממשלת ישראל. המציאות שבה לא מאפשרים למגוון דעות להישמע בקמפוס, הוא פגיעה אנושה בחופש האקדמי ופגיעה בחירות המחשבה. במקום לתת לצעיר האמריקאי הזדמנות לשמוע מגוון דעות, מתנהלת חשיבה צרה המונעת זאת ממנו".

ארגון הלל פועל רבות להרחבת החיים היהודיים בקמפוסים באוניברסיטאות בארצות הברית, וכאמור נהנה גם מתמיכה ישראלית. עם זאת על פי הדיווח במידה, בתקופה האחרונה ניכר כי גורמי שוליים הולכים ומייצרים השפעה בתוכו, כפי שניתן ללמוד מביטול הרצאתה של סגנית שר החוץ.

 

 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא