ביום חמישי הקרוב צפוי להתקיים דיון תקופתי של מועצת הביטחון של האו"ם בנושא המזרח התיכון. הדיון, שמתקיים כל שלושה חודשים, יכלול סקירה של נציג האו"ם לאזור, ניקולאי מלדנוב, לצד נאומים של שגריר ישראל לאו"ם דני דנון, הנציג הפלסטיני ריאד מנסור ושגרירת ארה"ב היוצאת ניקי היילי.

מנכ"ל 'בצלם', חגי אלעד. צילום: רויטרס

 

השגריר הבוליביאני לאו"ם, סשה סוליז, שמכהן גם כנשיא המועצה, הזמין את מנכ"ל ארגון השמאל הקיצוני 'בצלם' חגי אלעד, לדבר בדיון כנציג החברה האזרחית. אלעד הוזמן כבר בעבר לדבר בדיוני האו"ם, אך זו תהיה הפעם הראשונה שישתתף במסגרת דיון רשמי ומשפיע של מועצת הביטחון ובזמן שהשגריר דנון ייצג את ישראל, הוא יחבור למתנגדי ישראל במועצה שעומדים מאחוריו הזמנתו.

"נגן על האמת". שגריר ישראל באו"ם דני דנון. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

"משתף פעולה עם אויבי ישראל"

"'בצלם', שהוכיח כבר שהוא משתף פעולה עם אויבי ישראל, עושה את זה הפעם עם מדינה שכינתה את חיילי צה"ל 'רוצחים'", מסר בתגובה השגריר דנון. "זוהי לא רק בושה וחרפה לארגון אלא גם חציית קווים אדומים של מדינות זרות עם אג'נדה אנטי-ישראלית, שמממנות ומזמינות אותו לתת 'עדות' נגדנו".

"בדיון נחשוף לא רק את ההסתה והשקרים של הפלסטינים, אלא גם את אלו של חגי אלעד ו'בצלם', ונמשיך להגן על ישראל והאמת", הוסיף דנון.

לצד הופעתו של אלעד באו"ם, פעילי 'בצלם' הגיעו למסע הרצאות גם באוניבסיטאות וגם בבתי כנסת בארה"ב.

"מדינות זרות מזמינות אותו לתת 'עדות' נגדנו". מועצת הביטחון של האו"ם. צילום: פלאש 90


אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20