היום (א') תעלה לדיון הצעת החוק של חברת הכנסת שולי מועלם מהבית היהודי, לפיה לא יוכנסו פעילי ארגון השמאל הקיצוני "שוברים שתיקה" לבתי הספר כדי להרצות בפני תלמידים, כך פורסם ב"nrg".

אך עד שיאושר החוק של ח"כ מועלם, החליטו עשרות ראשי ערים ומועצות לפעול כשחתמו על עצומה, אותה יזמה תנועת "מילואימניקים בחזית" שקוראת למנוע את פעילות "שוברים שתיקה" בשטח הערים והמועצות שבאחריותם.

לא רצויים בבתי הספר. שוברים שתיקה. צילום: פלאש90
לא רצויים בבתי הספר. שוברים שתיקה. צילום: פלאש90

בעצומה נכתב: "אנו, ראשי ערים ורשויות בישראל החתומים מטה, מצהירים כי נפעל למנוע מארגון 'שוברים שתיקה' להופיע בבתי הספר בעיר שלנו. אנו בעד חופש הביטוי והבעת דעה, אבל לא נעניק במה להסתה פרועה, לדברי בלע ושקרים. לא נאפשר לנציגי ארגון, שמכפיש את חיילי צה"ל ומשחיר את פניה של מדינת ישראל בכל העולם, לקבל במה בבתי הספר".

העצומה מאשימה את הארגון: "מיום הקמתו, נוטל ארגון 'שוברים שתיקה' חלק נכבד ופעיל בתדלוקה של מערכת השנאה כלפי ישראל, מעניק רוח גבית לתנועת החרם BDS, מעודד סרבנות בקרב בני נוער ועוסק ללא לאות בהעצמתה של הדה-לגיטימציה כלפי חיילי צה"ל ומדינת ישראל".

ראש עיריית בית שאן, רפאל בן שטרית מסר: "מדינה דמוקרטית צריכה להגן על עצמה מפני קבוצות הרסניות שמנצלות את הדמוקרטיה כדי להרוס אותה מבפנים. צה"ל הוא קודש הקודשים של החברה הישראלית".

ראש עיריית חדרה, צביקה גנדלמן, אמר: "כמי ששירת בצבא למעלה משלושים שנה זו המחויבות שלי כראש העיר חדרה להסביר ולחנך לשירות משמעותי בצה"ל. לכן אין מקום לארגונים קיצוניים כ'שוברים שתיקה' בבתי הספר".

יו"ר תנועת "מילואימניקים בחזית" עמית דרי ציין כי צפויים מהלכים נוספים בהמשך ואמר: "שטיפת המוח והשיח הקיצוני בבתי הספר שבהם לומדים ילדינו, בהובלת ארגוני השמאל – חייבת להיפסק אחת ולתמיד".
ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם