היהודים שהותקפו. צילום: חוננו
היהודים שהותקפו. צילום: חוננו

פרשת ההתעללות האנטישמית בירושלים: אחרי שאתמול נחשפו כאן פרטי התקיפה הגזענית כלפי שני יהודים בירושלים, הבוקר (ד') התראיין אחד המותקפים, שמעון (בדוי) בתכנית הבוקר של ישי שנרב בגלי צה"ל. "הוא קושר לנו את שתי הפאות כמו בתמונה המפורסמת בגטו ורשה, שני בחורים חסידיים שהפאות שלהם קשורות, אחד עם השני".

הפרשה המזוויעה החלה, כפי שפורסם אתמול, בירידה של השניים משער האשפות הסמוך לכותל המערבי לעבר בריכת השילוח, בפאתי עיר דוד. לדבריו, השניים טובלים במעיין מדי שבת, "בדרך כלל לא קורה כלום", הבהיר שמעון.

"כשאנחנו יורדים, בפנייה של ואדי סילבי לעיר דוד, הגיעו שני נערים מלמטה. אחד מהם היכה אותי על ראשי באגרוף. אחרי זה ירדנו לטבול במעיין. חיכינו שם כמה דקות עד שיעברו. חשבנו שכבר הלכו.

המהומה החלה כאשר השניים החלו לטפס מבריכת השילוח לעבר הכותל המערבי. "כשחזרנו לעלייה, הם ישבו בפינה ועישנו נרגילה. הם חסמו אותנו, אחד מקדימה, אחד מאחורה. תפסו לנו את שתי הפאות והתחילו לשאול אותנו, מאיפה אתם, מאיפה הגעתם. אמרנו לו מפה, משמואל הנביא. הוא קושר לנו את שתי הפאות כמו בתמונה המפורסמת בגטו ורשה, שני בחורים חסידיים שהפאות שלהם קשורות, אחד עם השני", מתאר.

בתשובה לשאלה מדוע השניים לא התנגדו לביזוי האנטישמי, ענה: "התחננו אליו שלא יעשה. עמדנו בהלם, בשוק".

"כשאני חושב על זה עכשיו אני מצטמרר"

עוד אמר שמעון בראיון כי הערבי הסביר לשניים כי הוא נעצר שבוע לפני כן ו"עכשיו הוא יחטוף אותנו". "הוא גורר אותנו טיפה, מטר שניים, באיום כזה. תגידו שנתניהו ככה וככה, אנחנו אומרים שאנחנו לא מבינים ערבית. הוא ממשיך, לא משנה, תגידו. תגידו שמדינת ישראל ככה וככה. שהמשטרה ככה וככה. ואז הוא אומר: חמאס צריך לשלוט פה, תגידו את זה. אמרנו את זה. ניסינו להתנגד, הוא לפת אותנו בכוח, לא יכולנו. אנחנו שני חבר'ה קטנים, לא יכולים להתנגד לאדם שרירי."

אחרי כן, לפת הערבי את השנים בגרון וביקש מהם לחזור אחריו מילה במילה. "הוא אמר לנו משפט בערבית. לא הבנו מזה. הבנו רק אללה. הוא גרם לנו לומר את זה שלוש פעמים. לא הבנתי שאני אומר את זה".

שמעון הודה בזעזוע כי באותו רגע "לא הבנתי מה זה, אבל עכשיו כשאני חוזר לאותו רגע, אני מצטמרר".

אזור התקיפה. צילום: גוגל מפות
אזור התקיפה. צילום: גוגל מפות

עוד באתר ערוץ 20

"הוא הכניס שתי בעיטות לכל אחד מאיתנו. הוא כופף את הידיים שלנו והכריח אותנו לנשק את הידיים שלו. רצנו לשער האשפות ואמרנו לשוטר מג"ב והוא אמר תלכו לכותל ואני אטפל בזה. יהודים סיפרו לנו אחרי זה שלא נעשה דבר".

שמען מבהיר כי השניים מתכוונים להגיע לרחבת הכותל שוב. "אני מתכוון לחזור לשם, אבל אני מפחד. הלכתי לכותל במוצאי שבת, קפצתי מכל רחש. אני מקווה שזה לא ישפיע עליי".

בתוך כך, לערוץ 20 נודע כי מעצרם של שני הערבים החשודים בפרשה הוארך עד יום שישי. נדגיש כי החשודים כופרים באירוע ואומרים שלא היו באירוע המדובר.