בכל כמה חודשים התקשורת מתעוררת ויורה לכל עבר. כולם כבר יודעים את פרטי ״תכנית המאה״ של דונלד טראמפ, כולם יוצאים עם פרשנויות והפוליטיקאים מתחילים לחגוג. מימין ומשמאל.

בימין תוקפים שלא יתנו ידם ל״מדינה פלסטינית״ ובשמאל תוקפים את ראש הממשלה על תכנית ימנית. לא יאמן. כולם מקשקשים עצמם לדעת מבלי ששמעו אות אחת מהתכנית. ארבע פעמים היינו בסבב קשקשת דומה ולאחר כולן לא נאמרה אפילו מילה אחת על התכנית.

אז נכון, טראמפ אישר שיספר לכולנו על פרטי התכנית בהקדם, אך נשיא ארה״ב אמר את הדברים גם בפעם הקודמת ומאז… כבר עברה כמעט שנה.

כך או אחרת, יפרסם או לא יפרסם טראמפ את תכניתו, הרי שמדובר בעוד קשקוש שממנו לא ייצא שום דבר. הערבים בכל מקרה לא יקבלו שום תכנית שלא תכלול את ירושלים, מסירת שטחי ארץ ועוד רצונות שרק בחלום יוכלו לקבל. הערבים לא יקבלו את תכנית המאה וגם לא את תכנית המאתיים או החמש מאות. שום תכנית שלא תכלול את השמדתנו בפועל – הם לא יקבלו. הגיע הזמן שכולם ייצאו מהסרט שבו הם חיים.

רה"מ נתניהו ונשיא ארה"ב טראמפ. צילום: רויטרס

מאחר ואלה פני הדברים, הרי שחבל לבזבז עוד יום על שליטה ישראלית בשטחים שלנו מאז ומעולם. הגיע הזמן להחיל ריבונות מלאה על הכל. על כל ס״מ ביהודה, שומרון ובבקעה ולהפסיק עם הקשקשת המיותרת.

האם רעיון התכנית כעת הוא תרגיל גאוני של נתניהו וחברו האישי טראמפ כדי שעם ישראל יעסוק בנושא הזה לפני הבחירות ולא בנושאים אחרים? האם מדובר בתרגיל שנועד לתקוע את ״כחול-לבן״ – מפלגת הזיג זג זוג, שלא יודעת מה להחליט ותהיה בבעיה עם כל תגובה שלה על התכנית? יכול להיות. זה עדיין לא משנה את העובדה שיש להחיל ריבונות ומייד!

באדיבות אתר 0404

בועז גולן

בועז גולן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.