ח"כ שלמה קרעי (הליכוד) מגיב על החלטת נציב התלונות על השופטים, שדחה את תלונתו בנוגע לניגוד העניינים לכאורה בו פעלה נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות בשישה מקרים שונים.

קרעי:

"את דבריה של הנשיאה חיות בתגובתה לנציבות ניתן לסכם בכך שהיא מאמינה באמת ובתמים שהיא על אנושית. שאף רעש לא יכול להפריע לשיקול הדעת "הטהור" שלה ושל חבריה, ושבינם לבין ניגודי עניינים אין ולא כלום. ההסמכה לכהן על כס השיפוט הרימה אותה, לדבריה, ממדרגת בן אנוש למדרגת מלאך.

סיכומו של הנציב שהם, מצער במיוחד. הוא "החליק" והתעלם מרוב הדברים, גם כאשר ברור לכל שמדובר בהתנהלות לא אתית, וכי הנשיאה בעצם "ויתרה" לעצמה. הוא קיבל את כל טענותיה כתורה מסיני ולא טרח אפילו לבקש תגובה של חושף ניגודי העניינים קלמן ליבסקינד על העובדות שלא מתיישבות במלואן עם דברי הנשיאה, כדבריו.

יתירה מכך, על אף סתירות פנימיות בדבריה של הנשיאה, למשל בכל הקשור לעו"ד ארדניסט וניגוד העניינים שקשר זה יצר לגביה ושהופיע ברשימת המניעויות המצומצמת שלה, כותב הנציב "לא מצאתי ניגוד עניינים".

בכך הוא למעשה קובע, כי לא רק את רשימת המניעויות שלהם קובעים השופטים, אלא גם את השפעת כל מניעות שכזו על שיקול הדעת שלהם.
ברצותם מכניסים מניעות וברצותם מוציאים, ברצותם קובעים כי המניעות מונעת מהם לדון וברצותם קובעים כי המניעות לא תשפיע על שיקול דעתם.

אמשיך לפעול בעניין".

חיות ושהם. צילום: מארק ישראל סלם, פול

כזכור, בעקבות תלונה שהגיש ח"כ קרעי בעניין שישה מקרים של ניגודי עניינים לכאורה של נשיאת העליון אסתר חיות, פרסם היום נציב התלונות השופט בדימוס אורי שוהם את החלטתו, בה הוא דוחה את הטענות נגד חיות, בין הרקע בשל כך ש"אינו מוצא כל סיבה לפקפק" בהסבריה של חיות למקרי ניגוד העניינים. הנשיאה הגיבה לתלונה: "מסע מכוון של השחרה".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.