נתונים מדאיגים מהעיר בני ברק מעלים כי יש בעיר למעלה מ-500 חולים ורק 1800 מבודדים. בעיר טוענים כי הבעיה נובעת בעיקר בחוסר באינפורמציה מכיון שהציבור אינו חשוף לאמצעי התקשורת. משרד הבריאות ישיק בקרוב ממשק שבו כל מי ששהה בקרבת חולה יקבל הודעה לטלפון הכשר.

ח”כ יעקב מרגי מש”ס קורא להטיל סגר על העיר בני ברק, “את בתי הכנסת היו צריכים לסגור מזמן. במצב שנוצר יש להטיל סגר על בני ברק ולאפשר הפעלת משק חירום לאספקת צרכי התושבים שם”. מרגי מאשים כי “המערכת שוב כשלה בטיפול באוכלוסיות שאינן חשופות לתקשורת. כשל החוזר על עצמו בכל מצב חירום”.

קורא לסגר על בני ברק. ח”כ מרגי. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90.

ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה פנה אף הוא לרה”מ נתניהו בדרישה להטיל סגר על בני ברק, וזאת כדי למנוע את התפשטות הקורונה לעיר רמת גם הסמוכה. גם השר ליצמן אמר כי הציע לראש הממשלה ולשר הפנים לעשות סגר על בני־ברק: “המצב שם נורא ואיום. כל יום הוא חשש לפיקוח נפש”.

שר הבריאות יעקב ליצמן. צילום: פלאש 90

סגן ראש עיריית בני ברק, גדליהו בן שמעון  הביע חשש בראיון שקיים עם העיתון החרדי “חצות הסקופים”: “סגר על בני ברק יהיה אות קיין”. לדבריו, “אסור להטיל סגר על העיר. צריך להוציא את מבודדי הבית מהבתים ואת חולי הקורונה מחוץ לעיר, אבל לא סגר שיביא לאות קיין על בני ברק”. סגן ראש עיריית בני ברק הוסיף כי “כבר היום שמעתי כמה סיפורי הסתה כנגד חרדים בעקבות השמועות על הכוונה לסגר”.

מדיווחים עולה כי בבתי החולים איכילוב ושיבא מפרידים יולדות מבני ברק לחדרים ייעודיים מחשש לקורונה – גם אם אין להן תסמינים. בנוסף, מפרידים מהן את התינוק עד לתוצאות של בדיקת קורונה. כמו כן הבוקר דווח כי רופאים בבית החולים שיבא קיבלו הוראה להפריד חרדים “ממוקדי תחלואה” מחולים אחרים גם אם אינם מראים תסמיני קורונה.

האנטישמיות והאשמת חרדים בהתפשטות נגיף הקרונה מתפשטת גם בארצות הברית: גבר מניו ג’רזי נעצר לאחר ששלח הודעות איום למספר חרדים בלייקווד והאשים אותם בהתפרצות הנגיף.

 

החל מהבוקר: מתחם ‘היבדק וסע’ הנייד של מד”א מגיע לבני ברק

החל מהבוקר, בשעה 9, יחל לפעול מתחם ‘היבדק וסע’ נייד של מגן דוד אדום ומשרד הבריאות ברחוב לח”י 2 בבני ברק. צוותי מד”א פועלים בשעות אלו לסיים את ההכנות ויהיו ערוכים החל ממחר בבוקר לדגום תושבים אשר חשים תסמינים כמו חום, שיעול או קוצר נשימה, ואשר חייגו למוקד 101 של מד”א וקיבלו זימון.

נבדקים שאין ברשותם רכב פרטי יוכלו להיעזר באמבולנסים המיוחדים של מגן דוד אדום, שיסיעו אותם למתחם ויחזירו אותם הביתה מיד לאחר ביצוע הדגימה.

מתחמי ״היבדק וסע״ הניידים החלו לפעול היום בואדי ערה, וצפויים להגיע ליישובים ושכונות ברחבי הארץ, ולדגום תושבים בהתאם לצורך.

צילום: דוברות מד”א

ראש עיריית בני ברק אברהם רובינשטיין אמר כי “המתחם העירוני הינו צורך חיוני והכרחי לבלימת קצב ההדבקה בעיר. במהלך מהיר ובהתגייסות מיוחדת של רמ”ג אלי בין מנכ”ל מד”א, משלימה היום בני ברק צעד נוסף ומשמעותי באיתור וזיהוי נשאים וחולים כשכולנו תפילה לסייעתא דשמיא כשהמלך יסייע לבלימת הנגיף”.

מנכ”ל מד”א אלי בין מסר “פתחנו את מתחם הבדיקות הגדול בבני ברק. מגבירים קצב ונעבוד שם כל יום עד השעות הקטנות של הלילה. אנחנו ערוכים עם צוותים גדולים לתת מענה לתושבי העיר”.

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.