בשבוע הבא תצא משלחת פת”ח מרמאללה לפגישות עם ראשי הפלגים ברצועת עזה. צאיב עריקאת מאשר הבוקר את הדבר ומוסיף, כי אם תושג הסכמה פנימית, יצטרף לפגישות. אמש נענה להצעה זו מצדו של מנהיג חמא”ס, אסמאעיל הניה, שעדיין שוהה מחוץ לרצועה.
מחמד , יריבו של אבו מאזן בפת”ח, פונה אל ראש הרשות במילים נרגשות ומכנה אותו בשם “אחי, עיני כל הפלסטינים נשואות אליך היום”. אומר, כי כלל הגורמים הפלסטינים אחראים למצב הקיים ועומדים בפני רגע מכונן והוא קורא לאבו מאזן להתעלם מהמחלוקות ולאחד את השורות.

דחלאן מאיץ באבו מאזן לקבל החלטות היסטוריות ואף להוביל את התגובה הערבית אל מול “עסקת המאה”. דחלאן מזהיר את אבו מאזן מפני ההסתפקות בהצהרות כבעבר ומדגיש בפניו, כי “זהו הרגע החשוב בחייך”.
במסר שהעביר מתוך הכלא, אומר מרואן ברגות’י, ראש תנזים הפת”ח, כי “עסקת המאה” יצרה הזדמנות היסטורית לחידוש העימות” ודורש מאבו מאזן לכנס ועידה לאומית דחופה עם כל פלגי אש”פ ולהסכים כי יש להתנגש בכיבוש הישראלי בכל נקודות החיכוך.
ג׳יבריל רג׳וב, חבר הוועד המרכזי של הפתח אומר הבוקר לתקשורת, כי “הפלסטינים לא יקבלו כל תכנית שמנוגדת ליוזמת השלום הערבית וקורא לחמא”ס להפסיק את הפילוג ולאפשר לרשות לממש את אחריותה ברצועת עזה.

יוזמות האחדות הפלסטיניות באות על רקע התחושה הפלסטינית הקשה וההכרה, כי מדינות ערב המתונות אינן צפויות לצאת התכנית האמריקאית ואף לתמוך בה.
זיאד נח’לה, מזכ”ל הג’יהאד האסלאמי, אומר הבוקר, כי “נוכח בריחתם של מנהיגים ערביים מאחריותם לסוגיה הפלסטינית ונוכח העובדה ש”האש אחזה בהם”, נדרשים הפלסטינים לחשיבה חדשה ולשיטות מאבק חדשות, וקורא לכלל הכוחות הפלסטינים ל”נטוש את המחלוקות ולפעול נגד הקונספירציות”.

קטאר וסעודיה מביעות הערכה למאמץ האמריקאי, שנועד לפתור את הסכסוך הישראלי פלסטיני. עיתונים בסעודיה כותבים, כי הממלכה מביעה תמיכה מחודשת במאמציו של הנשיא טראמפ להשיג פתרון כולל וצודק גם הודעת משרד החוץ הסעודי אומרת, כי היא תומכת בפתרון האמריקאי שכן גם היוזמה הסעודית קבעה שפתרון כולל וצודק הוא הבחירה האסטרטגית הנכונה.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.