"פוס משחק!!!" ארבעתן נעצרו, אחת רצה להביא טישו ומים, השניה החזיקה לה את היד, השלישית באה אליי בריצה: "אבא! אבא! יורד להלל דם מהאף". כן, מדובר בסיפור אמיתי שקרה לי בתחילת השבוע.

וכן, אפילו ילדים קטנים מבינים שאם מזהים סכנה או בעיה, עוצרים, מטפלים בבעיה ורק אחר כך ממשיכים.
לצערי, מה שאפילו ילדים קטנים מבינים הפוליטיקאים שלנו לא.

כבר כמה ימים שמגפה משתוללת בעולם, כמליארד בני אדם סגורים בבתים, כלכלות מושבתות, בורסות צונחות, מדינות קורסות אירועים בקנה מידה עולמי מבוטלים, מאות אלפים נדבקו בנגיף, עשרות אלפים מתו ועוד מספר לא ידוע יחלו וימותו בקרוב.

וביינתים, בעולם מקביל, הפוליטיקאים, נבחרי הציבור שלנו, עוד לא הבינו שחייבים לעשות "פוס משחק" לפוליטיקה.

מה עוד צריך לקרות? למה מחכים? כמה צריכים למות כדי שזה יקרה? כמה מובטלים עוד יהיו, כמה עסקים יקרסו? כמה אנשים ישתגעו בבתים עד שיגיעו למצבי קיצון? התלהטות הרוחות הפוליטיות לא תורמת למצב והשילוב בין השניים עלול ליצור כאוס. כדור שלג כזה שאף אחד לא יודע מה עד כמה הוא יהיה גדול ומה הוא יספיק להשמיד בדרך.

אפשר לעצור את זה! כל מה שעליכם לעשות זה לעצור לרגע. לקחת צעד אחורה, להסתכל על עצמכם במראה ולהודות "סליחה הגזמתי". הימין יודע במה הוא הגזים, גם השמאל-מרכז יודע שהוא הגיע למחוזות ההזייה. בשם המשחק הפוליטי כולם מתבצרים בעמדתם. אבל עכשיו לא העת להתבצר, לא העת לפוליטיקה. עכשו הזמן לפעול יחד.

תעשו "פוס משחק"

תעשו "הולד" "פוס משחק" "סטופ" קבלו החלטה בגיבוי כלל הרשויות על הפסקת ההליך הפוליטי לשלושה חודשים, טפלו בנגיף, ואחר כך תחזרו לריב. אני מבטיח לכם שאחרי שננצח את הקורונה ביחד הדברים יראו אחרת.

לעומת זאת, אם תמשיכו ככה, כמו שזה נראה עכשיו, אתם, משני הצדדים, מדרדרים את כולנו לתהום שספק אם נוכל לצאת ממנה. בתהום הזאת יש במקרה הרע – מדינה חבולה, משוסעת והרוסה ללא כלכלה וללא תקציב. ובמקרה העוד יותר רע – מגיפה שמשתוללת לצד מלחמת אחים, כאשר אף צד לא מוכן לוותר על הראש אבל בסופו של דבר שני הצדדים יאבדו אותו. כן, תרתי משמע.

הציבור רוצה אחדות

פוליטיקאים יקרים, תנו קרדיט לציבור בישראל, הוא רוצה אחדות, אפילו זמנית. הוא יותר חכם ובוגר מהתקשורת שמתפרנסת מהלהטת הרוחות ומהעצמת מצבי קיצון, הוא בטוח יותר אחראי מפעילים פוליטים ויועצי אחיתופל שגוררים אתכם לקצוות.

אם המצב ימשך ככה וחלילה יתדרדר לכאוס , לא רק ההיסטוריה תשפוט אתכם, גם אזרחי ישראל (אלה שישרדו) לא יסלחו לכם.

אז לפני שחלילה משהו מזה קורה פשוט תגידו "פוס משחק". יהיה טוב.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.