עם יתרון של 0:1 מהמשחק באוסטריה, מכבי תל אביב רוצה להעפיל הערב (20:00, נתניה) לשלב הבתים בליגה האירופית, ובקרית שלום עושים הכל כדי להרגיע את הסערה התקשורתית וחוסר הוודאות בנוגע לעתידו וסמכויותיו של המאמן ג׳ורדי קרויף בעקבות החתמתו של האנגלי ליועץ מקצועי.

ג'ורדי קרויף במסיבת העיתונאים. צילום: עמוד הפייסבוק של מכבי ת"א
במסיבת העיתונאים. צילום: עמוד הפייסבוק של מכבי ת"א

 

אחרי שרבים במועדון דאגו להודיע ביממה האחרונה כי המינוי היה על פי בקשתו של קרויף, הגיע המאמן למסיבת העיתונאים ובניגוד להרגלו היה תקיף מאוד. המשחק הכי משמעותי של הקבוצה נגד האוסטרית, נראה במסיבת העיתונאים כדבר הכי פחות חשוב ומעניין. "אחרי שבעה משחקים באירופה, חלקם קשים מאוד, מחר זה המשחק החשוב שיקבע הכול״, אמר קרויף.

עם כל הכבוד לאוסטרים ולשלב הבתים, המטרה של קרויף במסיבת העיתונאים הייתה להבהיר לכולם שהוא היה ונשאר דומיננטי מאוד בקרית שלום. אולי לא מה שהיה עד לאחרונה, אבל עדיין חזק. ״יש לי יחסים טובים עם הבעלים וכולם יודעים את זה, אני מכבד אותו מאוד. אני לא חושב שמיטש היה שם מישהו מעליי בכוח. סטיב תמיד היה בקשר איתנו, כבר לפני כמה שנים. אני לא יודע מאיפה הגיעו כל הסיפורים. במכבי אנחנו עובדים תמיד ביחד ואף החלטה לא הייתה מתקבלת בלי התייעצות איתי".

קרויף ומקלארן. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א
הגיע לבקשתו? קרויף ומקלארן. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

 

קרויף המשיך: "אני חושב שתיאוריות הקונספירציה שהיו בתקשורת היו מעניינות מאוד בימים האחרונים. תראו את סטיב הרבה על הדשא, אבל על הספסל? נראה. אפילו לא חשבנו על הפרטים האלה. בשבילי זה חשוב שהוא מכיר אותי טוב מאוד והרגשנו שזה משהו שיעזור לנו. מי שרוצה להתעסק בתיאוריות קונספירציה, אני מאחל לו בהצלחה בקולנוע, אבל זה לא רלוונטי כאן".

״הבעלים בכל מועדון הוא זה שמחזיק במילה האחרונה. אני לא מתחבא מהעובדה שאני המלצתי עליו. לכל המאמנים יש צוות, אני לא מבין מה הבעיה. אני לא מכיר אגו ולא יודע מה זה אגו, אני רק חושב שזה שיפור משמעותי בשבילנו ואני שמח במיוחד מצירופו של מקלארן. הוא עוזר למכבי תל אביב והוא עוזר כי ביקשתי. חשוב מאוד שאנחנו מחזקים את המועדון, הבעלים הסכים, אני הסכמתי, כולם הסכימו ולכן אנחנו שמחים. בכדורגל אין אגו, גם זידאן היה העוזר של אנצ'לוטי בריאל מדריד. אני רק חושב איך אפשר להפוך את הקבוצה לטובה יותר, זה הדבר היחיד שמעניין אותי".

מכבי ת"א חוגגת ניצחון על אלטאך באוסטריה. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א
מכבי ת"א חוגגת ניצחון על אלטאך באוסטריה, שבוע שעבר. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

 

שאלות רבות מרחפות מעל מכבי תל אביב כרגע, אבל התשובה תהיה אחת: התוצאות בליגה. מכבי תל אביב צפויה לעלות לשלב הבתים בליגה האירופית, עצם העלייה היא כבר הישג למאמן ההולנדי, אבל התוצאות בליגת העל והמירוץ לאליפות יכתיבו את ההתפתחויות בנוגע לקרויף ומקלארן. בינתיים יש אחווה, לפחות כלפי חץ, כולם תמכו בכולם, כולם רצו את כולם, השאלה היא מה יהיה אם קרויף, אם או בלי מקלארן, לא יביא תוצאות על המגרש.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.