ג'ורדי קרויף מול אסטנה. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א
מול . צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

 

מכבי תל אביב תשחק הערב (20:00, נתניה) נגד אסטנה במסגרת המחזור הרביעי של . עבור מכבי תל אביב תהיה זו הזדמנות אחרונה להשאיר סיכוי כלשהו להעפיל לשלב הבא. למכבי נקודה אחת בלבד משלושה משחקים, האחרון היה נגד אסטנה שהביסה את מכבי 0:4 לפני כשבועיים.

רק ניצחון ישאיר לקבוצה של ג'ורדי קרויף סיכוי לתפוס את המקום השני, תיקו – ובמכבי יעברו להתרכז רק במאבק האליפות בליגה המקומית. אחרי התקופה הקשה שעברו קרויף והשחקנים שלו בעקבות התבוסה לאסטנה וההפסד המביך לאלופה, במכבי תל אביב החלו לחייך אחרי הניצחונות על הפועל עכו 2:5 בליגה ו- 0:3 על בני יהודה בגביע הטוטו. למרות שמדובר בניצחונות על שתי קבוצות חלשות, הלחץ על קרויף ירד, אבל המאמן יודע כי קבוצתו חייבת לנצח הערב את אסטנה כדי להמשיך את המומנטום החיובי ולהשאיר סיכוי להמשיך הלאה בליגה האירופית. ״ננסה להמשיך במומנטום ולשחק עם יותר אנרגיה גם נגד אסטנה. ה-4:0 היה אחד הימים הכי גרועים שלי כמאמן", אמר בכנות קרויף במסיבת העיתונאים לקראת המשחק.

קרויף יודע שניצחון על אסטנה יחזק מאוד את מעמדו וייתן לשחקנים שלו הרבה ביטחון להמשך. ״זה משחק שאנחנו מוכרחים לנצח אם אנחנו רוצים להעפיל לשלב הבא. יש לנו שני משחקי בית רצופים ואנחנו צריכים להשיג מהם שש נקודות. אנחנו צריכים לנצח כדי שנוכל לעלות, הקבוצה שתשחק עם יותר אנרגיה תגיע ליותר מצבים ותוכל לנצח", אמר קרויף שלא הכחיש כי קבוצתו אינה משחקת טוב וחייבת להשתפר. עד כמה המצוקה של מכבי תל אביב גדולה תעיד העובדה שראשי המועדון נכנסו ללחץ כשהבינו כי אינו יכול לשחק הערב כי אינו נרשם לליגה האירופית, במכבי בדקו אפשרות האם שחקן בית ממחלקת הנוער חייב גם כן להירשם כדי לשחק. החיוניות הרבה של דסה הצעיר לפתע, ממחישה עד כמה קרויף סובל מסגל קצר. ארון וברק כשירים ויהיו בסגל.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.