WP_Post Object ( [ID] => 165896 [post_author] => 18 [post_date] => 2019-01-10 16:17:16 [post_date_gmt] => 2019-01-10 14:17:16 [post_content] =>

שופט בית משפט השלום בראשון לציון, השופט גיא אבנין, התיר היום (ה') לבקשת המשטרה לפרסם חלק מהחלטתו במסגרת הארכת מעצרו של החשוד ברצח עיישה אל-ראבי. מעצרו הוארך בשישה ימים בעוד יתר העצורים בפרשה שוחררו למעצר בית בתנאים מגבילים. "בעניינו של חשוד זה עוצמת החשד היא גבוהה ביותר, העבירות המיוחסות לחשוד מקימות עילות מעצר מובהקות מסוג מסוכנות וחשש לשיבוש הליכי חקירה, ומדובר בעילות בעוצמה גבוהה ביותר, שאינן מאפשרות שחרורו של החשוד לחלופת מעצר כלשהיא", כתב השופט. "ניכר כי היחידה החוקרת בשילוב עם שירות הביטחון הכללי מבצעים חקירה יסודית, רצינית, מאומצת, תוך ניסיון להגיע לחקר האמת. לעת הזאת מצאתי כי היחידה החוקרת ניצלה כראוי את פרק הזמן בו החשוד נתון במעצר". בתוך כך, עורכי דינם של הקטינים החשודים בפרשה, תלמידי הישיבה ברחלים, חזרו במסיבת עיתונאים לאחר שחרורם של הארבעה על הטענות בדבר התנהלות בלתי תקינה של השב"כ בחקירות והודיעו כי ימשיכו לפעול למען שחרור העצור שמעצרו הוארך. [caption id="attachment_288431" align="aligncenter" width="600"] בית משפט השלום בראשון לציון. צילום: פלאש 90[/caption]   עו"ד חי הבר מ'חוננו' המייצג את הצעיר שמעצרו הוארך אמר: "אני מצפה שהשב"כ, אחרי שיצא בכאלה כותרות והבין שאין ולא כלום, יעשה באמת בדק בית. אחרי כל הפרשיות בתקופה האחרונה שבהן הודאות שלו נפסלו בבית המשפט והשיטות הנלוזות שלו הוצאו לאור, וימנעו סבל מאנשים אחרים בעתי". לדבריו, מעצר הצעיר הוארך "בהתעלם באופן מופגן מטענות אליבי שהוכחו. הוא היה במקום יחד עם שאר האנשים ואף על פי כן מעצרו הוארך". עו"ד קידר מארגון 'חוננו' אמר: "אני חושב שלא צריך להכביר במילים על מה זה אומר. זה אומר שמה שטענו מהרגע הראשון היה נכון, ולא היה צריך לעצור אתה נערי הללו שלא היו קשורים בשום דרך לאירוע הזה. אנחנו מצרים וכועסים וכואבים ולא נוותר עד שישוחרר גם העצור הנוסף שמעמדו זהה לאחרים. עוד היום נפנה לבית המשפט ונדרוש לשחררו לאלתר". לטענת עו"ד איתמר בן גביר, "התיק קרס. אמרנו בצורה מפורשת אין להם כלום. והטענות שלנו רק התחזקו אחרי ששירות הביטחון הכללי הדליף פרטי חקירה, מתוך תיק חקירה, הפר את צווי איסור הפרסום ויצא לעיתונאים עם ספים כזה וספין אחר. הם היו בלחץ, והם הבינו למה הם בלחץ. הלקוח שלי, כמו הלקוחות האחרים, במשך קרוב לשבועיים ישב במרתפי שירות הביטחון הכללי. ירקו עליו, הטרידו אותו מינית. עשו לו כל מיני דברים שאסור לעשות במדינה דמוקרטית". [caption id="attachment_282492" align="aligncenter" width="600"] ההפגנה שנערכה מול בית שרת המשפטים שקד. צילום: רועי אלימה, פלאש 90[/caption]   "נכון, לא היה כאן כיווץ איברים ומתיחת איברים. זה לא דומא. אבל עדיין חוקרי השב"כ עברו קו אדום. והשאלה שלי מי ייתן לו את השבועיים האלה? מי ירפא את הצלקת הנפשית? מי ירפא את הטראומה שהוא כל כך עבר? איזה בית ספר בצפון תל אביב היו עושים לו דבר כזה? איפה המועצה לשלום הילד? איפה שר החינוך? אנחנו פונים לפוליטיקאים במדינת ישראל, לעצור את ההתנהלות הזו של השב"כ", הוסיף בן גביר. אביו של צ', אשר מעצרו הוארך, אמר לעיתונאים: "בית המשפט ממשיך להתעלם באלגנטיות מהאליבי המוצק שיש לבן שלנו. השב"כ בחר בבן שלנו כקורבן, אנחנו לא יודעים למה, אנחנו מאמינים לגמרי בבן שלנו, אנחנו בטוחים שהוא ישוחרר תוך כמה ימים כי אין להם כלום נגדו, ואני מקווה שמישהו אחר כך יתן את הדין על הנזקים שאנחנו אחר כך נצטרך להתמודד איתם".

[post_title] => קרב גרסאות סביב התנהלות השב"כ בפרשת רצח הפלסטינית [post_excerpt] => ארבעה מתוך חמשת העצורים שוחררו בתנאים מגבילים. מעצרו של החשוד הנוסף הוארך בשישה ימים. עורכי דינם של הצעירים: "התיק קרס - שב"כ חצה קו אדום" [post_status] => publish [comment_status] => open [ping_status] => open [post_password] => [post_name] => %d7%a7%d7%a8%d7%91-%d7%92%d7%a8%d7%a1%d7%90%d7%95%d7%aa-%d7%a1%d7%91%d7%99%d7%91-%d7%94%d7%aa%d7%a0%d7%94%d7%9c%d7%95%d7%aa-%d7%94%d7%a9%d7%91%d7%9b-%d7%91%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%a8%d7%a6%d7%97 [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2020-08-28 11:04:06 [post_modified_gmt] => 2020-08-28 08:04:06 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => https://www.jbenchimol.com/%d7%a7%d7%a8%d7%91-%d7%92%d7%a8%d7%a1%d7%90%d7%95%d7%aa-%d7%a1%d7%91%d7%99%d7%91-%d7%94%d7%aa%d7%a0%d7%94%d7%9c%d7%95%d7%aa-%d7%94%d7%a9%d7%91%d7%9b-%d7%91%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%aa-%d7%a8%d7%a6%d7%97/ [menu_order] => 0 [post_type] => post [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw )

קרב גרסאות סביב התנהלות השב"כ בפרשת רצח הפלסטינית

אילת כהנא

ארבעה מתוך חמשת העצורים שוחררו בתנאים מגבילים. מעצרו של החשוד הנוסף הוארך בשישה ימים. עורכי דינם של הצעירים: "התיק קרס – שב"כ חצה קו אדום"

שופט בית משפט השלום בראשון לציון, השופט גיא אבנין, התיר היום (ה') לבקשת המשטרה לפרסם חלק מהחלטתו במסגרת הארכת מעצרו של החשוד ברצח עיישה אל-ראבי. מעצרו הוארך בשישה ימים בעוד יתר העצורים בפרשה שוחררו למעצר בית בתנאים מגבילים.

"בעניינו של חשוד זה עוצמת החשד היא גבוהה ביותר, העבירות המיוחסות לחשוד מקימות עילות מעצר מובהקות מסוג מסוכנות וחשש לשיבוש הליכי חקירה, ומדובר בעילות בעוצמה גבוהה ביותר, שאינן מאפשרות שחרורו של החשוד לחלופת מעצר כלשהיא", כתב השופט. "ניכר כי היחידה החוקרת בשילוב עם שירות הביטחון הכללי מבצעים חקירה יסודית, רצינית, מאומצת, תוך ניסיון להגיע לחקר האמת. לעת הזאת מצאתי כי היחידה החוקרת ניצלה כראוי את פרק הזמן בו החשוד נתון במעצר".

בתוך כך, עורכי דינם של הקטינים החשודים בפרשה, תלמידי הישיבה ברחלים, חזרו במסיבת עיתונאים לאחר שחרורם של הארבעה על הטענות בדבר התנהלות בלתי תקינה של השב"כ בחקירות והודיעו כי ימשיכו לפעול למען שחרור העצור שמעצרו הוארך.

בית משפט השלום בראשון לציון. צילום: פלאש 90

 

עו"ד חי הבר מ'חוננו' המייצג את הצעיר שמעצרו הוארך אמר: "אני מצפה שהשב"כ, אחרי שיצא בכאלה כותרות והבין שאין ולא כלום, יעשה באמת בדק בית. אחרי כל הפרשיות בתקופה האחרונה שבהן הודאות שלו נפסלו בבית המשפט והשיטות הנלוזות שלו הוצאו לאור, וימנעו סבל מאנשים אחרים בעתי". לדבריו, מעצר הצעיר הוארך "בהתעלם באופן מופגן מטענות אליבי שהוכחו. הוא היה במקום יחד עם שאר האנשים ואף על פי כן מעצרו הוארך".

עו"ד קידר מארגון 'חוננו' אמר: "אני חושב שלא צריך להכביר במילים על מה זה אומר. זה אומר שמה שטענו מהרגע הראשון היה נכון, ולא היה צריך לעצור אתה נערי הללו שלא היו קשורים בשום דרך לאירוע הזה. אנחנו מצרים וכועסים וכואבים ולא נוותר עד שישוחרר גם העצור הנוסף שמעמדו זהה לאחרים. עוד היום נפנה לבית המשפט ונדרוש לשחררו לאלתר".

לטענת עו"ד איתמר בן גביר, "התיק קרס. אמרנו בצורה מפורשת אין להם כלום. והטענות שלנו רק התחזקו אחרי ששירות הביטחון הכללי הדליף פרטי חקירה, מתוך תיק חקירה, הפר את צווי איסור הפרסום ויצא לעיתונאים עם ספים כזה וספין אחר. הם היו בלחץ, והם הבינו למה הם בלחץ. הלקוח שלי, כמו הלקוחות האחרים, במשך קרוב לשבועיים ישב במרתפי שירות הביטחון הכללי. ירקו עליו, הטרידו אותו מינית. עשו לו כל מיני דברים שאסור לעשות במדינה דמוקרטית".

ההפגנה שנערכה מול בית שרת המשפטים שקד. צילום: רועי אלימה, פלאש 90

 

"נכון, לא היה כאן כיווץ איברים ומתיחת איברים. זה לא דומא. אבל עדיין חוקרי השב"כ עברו קו אדום. והשאלה שלי מי ייתן לו את השבועיים האלה? מי ירפא את הצלקת הנפשית? מי ירפא את הטראומה שהוא כל כך עבר? איזה בית ספר בצפון תל אביב היו עושים לו דבר כזה? איפה המועצה לשלום הילד? איפה שר החינוך? אנחנו פונים לפוליטיקאים במדינת ישראל, לעצור את ההתנהלות הזו של השב"כ", הוסיף בן גביר.

אביו של צ', אשר מעצרו הוארך, אמר לעיתונאים: "בית המשפט ממשיך להתעלם באלגנטיות מהאליבי המוצק שיש לבן שלנו. השב"כ בחר בבן שלנו כקורבן, אנחנו לא יודעים למה, אנחנו מאמינים לגמרי בבן שלנו, אנחנו בטוחים שהוא ישוחרר תוך כמה ימים כי אין להם כלום נגדו, ואני מקווה שמישהו אחר כך יתן את הדין על הנזקים שאנחנו אחר כך נצטרך להתמודד איתם".

ערוץ 20
פרופ' שרון עינב לערוץ 20: "אנחנו בעיצומו של אסון"
חבר הכנסת שלמה קרעי תוקף את הצעת החוק של שקד בעניין פסקת ההתגברות ואומר "מדובר כאן בהצגה של איילת "בגץ כבר לא סניף של מרצ" שקד"
ערוץ 20
ח"כ קרעי: לסגור הכל – בתי כנסת והפגנות, העיקר שהמגיפה תדעך
קידוח לווייתן // צילום: נובל אנרג'י
ערוץ 20
מה אפשר ללמוד מפרשת קין והבל על ההפגנות בבלפור?
צילום: אליהו ינאי
ערוץ 20
האם משרד האוצר מנפח את תקציבי הקורונה?
ערוץ 20
שפטל על בג"צ הרב אליהו: "שהשופט שטיין יכתוב פסק דין כזה?! לא האמנתי מה אני קורא"
בנימין נתניהו, אבו מאזן
ערוץ 20
"הזיה ומחדל" – ראיון עם רננה ואורי פרץ שעברו נסיון לינץ' בשומרון
ערוץ 20
ירה באוויר כדי להגן על חייו ומשפחתו – וזומן לחקירה באזהרה
ערוץ 20
פרופ' דרור מבורך: "צריך מדיניות אחידה להגבלת התפילות וההפגנות"