הארגון האמריקאי "Mission: Readiness" (המשימה: מוכנות), שחברים בו 750 גנרלים ואדמירלים בדימוס, פרסם לאחרונה דו"ח מטריד במיוחד בו הוא מזהיר מפני אי-מוכנות הנוער האמריקאי לשירות צבאי.

צילום אילוסטרציה: רויטרס

 

תחת הכותרת "לא בריא ולא מוכן", הדו"ח חושף כי 71 אחוזים מהצעירים בארה"ב (17-24) אינם יכולים לשרת בצבא בשל סיבות של אי-התאמה. 31% מהם – בשל משקל יתר.

"אנו מזהירים כבר מזה עשור מפני השפעת ההשמנה על הביטחון הלאומי. כעת מדובר בבעיה קריטית עבור ההגנה העתידית של המדינה", ציין סגן אלוף בדימוס סמואל אבסן. סגן אלוף בדימוס תומאס ספויהר הוסיף כי "הצבא לא מסוגל לפתור את הבעיה בעצמו. חייבים למנוע את ההשמנה מוקדם מאוד בחיים ולהמשיך דרך התיכון ולאחר מכן", וגנרל בדימוס רוברט מאייר הבהיר כי "אימון בסיסי נמשך שבועות, אולם בניית כוח חזק לוקח שנים. עידוד אורח חיים בריא בגיל מוקדם בחיים יעזור לאומה שלנו להתכונן לאתגרים עתידיים".

עומדים בתור למזון המהיר. צילום: רויטרס

 

גנרל ארבע כוכבים בדימוס פרנק גראס ביקר בחריפות את המצב בקרב הנוער עוד טרם פרסום הדו"ח. "למרות המאמצים של המגייסים העובדות ברורות: רוב הצעירים אינם מסוגלים כיום לשרת במדים. מגמה זו תפגע ביכולתו של הצבא להגיב לאתגרים מורכבים".

לינור בר-אל

לינור בר-אל


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.