צילום: תצפית/TPS
צילום: תצפית/TPS

 

קצין צה"ל תקף בגז פלפל וברימון הלם תושבים במהלך מחאה כנגד מעבר בציר המוות ליד נווה צוף.

במהלך השבת האחרונה לקחו חלק עשרות רבות של אנשים בתפילות בשכונת 'נווה אח"י' בנווה צוף. לפי עדויות התושבים, בסיום תפילת ערבית של ערב שבת, התעקש מפקד פלוגה מגדוד דוכיפת להעביר רכב פלסטיני דרך כביש 450, החוצה בין השכונה לישוב נווה צוף, ודרך התקהלות התושבים שהתפללו והיו על הכביש. התושבים החלו במחאה בלתי אלימה, ובקריאות למנוע את מעבר הרכב, שהיה מרוחק מהם, וזאת בנוכחות כוחות גדולים של מג"ב וצה"ל שאפשרו את המחאה. לפתע החליט הקצין במפתיע לרסס מטווח קרוב של פחות ממטר על אדם מבוגר שעמד בשולי הכביש, ולאחר מכן ובלא תיאום מול שוטרי מג"ב, גם לזרוק אל בין רגלי המתפללים זאת על אף שהרכב היה מרוחק כ-30 מטרים מהם.

צילום: תצפית/TPS
צילום: תצפית/TPS

 

התושב נפגע ישירות בפניו וטופל במקום על ידי צוותי מד"א. התושבים מדגישים כי למרות טענות הצבא שמדובר במחאה אלימה, התושב לא נעצר ולא נדרש לשום חקירה. ולאחר מכן הקצין אף ניסה לגשש בכדי להשיג סליחה מהתושב ולמנוע תלונה שתוגש כנגדו. ערן סגל, תושב נווה צוף וחבר מטה המאבק בישוב, סיפר לסוכנות TPS כי כל אותה העת עמדו כ-20 שוטרי וקציני מג"ב מסביב, ולא ראו כל בעיה במחאה הבלתי אלימה עד שהגיע אותו קצין, אותו מתארים בנווה צוף כקצין מוכר כאלים כלפי תושבים באזור".

צילום: תצפית/TPS
צילום: תצפית/TPS

 

לסוכנות TPS נודע כי ביממה הקרובה צפוי מח"ט בנימין אל"מ יובל גז להיפגש עם הנהגת היישוב במטרה להרגיע את הרוחות הסוערות המבקשות להרחיק את הקצין מגזרת היישוב. ממטה המאבק נווה צוף נמסר: "תושבי היישוב נחושים בדעתם שלא לתת לאף אחד למחוק את הכתמים השחורים של פיגוע שריפת 18 הבתים ולא את כתמי הדם של בני משפחת סלומון הי"ד. על כן, התושבים ימשיכו לעמוד איתן במאבקם לסגירת "" העובר בלב שכונה חדשה, לתנועה פלסטינית. לא גז פלפל אשר יותז בפנינו ולא רימוני הלם אשר יושלכו עלינו, ירתיעו אותנו. במאבק הזה יידע כל חייל או קצין אשר ירים ידו על יהודי הנאבק על אדמתו, כי נפעל ללא לאות למצות עמו את הדין עד תום בכל הדרכים החוקיות העומדות לרשותנו".

צילום: תצפית/TPS
צילום: תצפית/TPS

 

מדובר צה"ל נמסר: "ביום שישי האחרון כ-30 חסמו ציר סמוך לכפר דיר ניזם ואף תקפו מספר רכבים פלסטינים שהיו באזור. במטרה לפזר את ההתקהלות נזרק רימון הלם לצד הדרך ולא לעבר המתיישבים. נעשה שימוש בגז פלפל כתגובה למתיישב אלים שהיווה סכנה והתכוון לפגוע בנהג פלסטיני. נסיבות האירוע נבדקות".

צילום: תצפית/TPS
צילום: תצפית/TPS
ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.