הרמטכ”ל גדי איזנקוט החליט מי יהיה קצין החינוך הראשי. אל”מ , נווט מטייסת 69 היה מפקד בסיס, רמ”ח בלמד”ן. עם חמישה ילדים, גדל ביישוב נווה צוף ומכהן כיום בתפקיד רגיש במיוחד. פייראיזן חובש כיפה מונה בתהליך חשאי ושמו לא יצא לתקשורת עד היום.

עם הרמטכ"ל הקודם
עם הרמטכ”ל הקודם

אחת המועמדות לתפקיד היתה אל”מ יעל הס, המשמשת כיום כרמ”ח חינוך במפקדת , שמה של אל”מ הס נקשר בעבר לסוגיות חינוך שנויות במחלוקת, בעבר היא קראה לחשוף בפני חיילי צה”ל גם תכנים ותפיסות שאינן אורתודוכסיות, כמו כן אל”מ הס היא רעייתו של עו”ד יזהר הס, מנכ”ל התנועה המסורתית המשמש כארגון הגג של הקהילות הקונסרבטיביות.

בנאומו של הרב יגאל לוינשטיין שעורר סערה, התייחס לאל”מ הס וציין שהיא רפורמית מוצהרת הפועלת נמרצות לחינוך לפלורליזם והציג אותה כחלק בלתי נפרד מאותם ערכים בעייתים לדבריו, שחיל החינוך מנסה להנחיל בצה”ל.

קצין החינוך הנוכחי, תא”ל אבנר פז צוק, צפוי לסיים את תפקידו בקיץ הבא, כהונתו הוארכה בשנה על רקע מלחמת החינוך והתרבות המתחוללת כעת בצה”ל, במטרה להנמיך את הלהבות ע”מ שקצין או קצינת החינוך הבאה יכנסו לתפקיד בצורה חלקה, השאלה שנשאלת כעת בסביבתו של הרמטכ”ל אייזנקוט היא האם לא כדאי לחשוב על מינוי של קצין בעל רקע קרבי לתפקיד, מה שאולי ירגיע מעט את הרוחות ויאפשר לשני צידי המתרס במלחמת הדעות הזו ללמוד להסתדר יחד.

לאור הסערה האחרונה, הפך קצין החינוך הראשי לאחד התפקידים הרגישים בצה”ל. נראה שברגע שהרמטכ”ל אייזנקוט בחר חובש כיפה ניתן להבין את זה כאיתות מצדו ועל העדפה להרגעת המצב.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.