גורם מעריך הערב כי המערכה מול האיראנים בסוריה לא הסתיימה. לדבריו ״אנחנו בחיל האוויר כבר בשלב הבא. אני לא יודע לאן המצב יגרר אבל אנחנו נערכים לכל התפתחות ותרחיש. נמשיך לעקוב מה עושים האיראנים בסוריה והעין השנייה שלנו מופנית לעבר חיזבאללה בלבנון״.

התקיפה בסוריה. צילום: רויטרס

הגורם מספר כי מזה מספר ימים ערוך ממידע מודיעיני לאפשרות של לעבר מדינת ישראל. ״שלשום בוודאות סיכלנו על ישראל״, הוא אומר. "היה לנו וסיכלנו מתקפה. תקפנו משגר רב קני לאחר שסגרנו עליו באופן מודיעיני. אנחנו יודעים שזה סיכל שלשום את תקיפה לשטח ישראל״.
עוד סיפר הגורם בחיל האוויר: ״לא השמדנו את כל היכולות של כח קודס. אנחנו מעריכים שיש לאיראנים עדיין יכולת לשגר טילים לעבר ישראל. אתמול אחרי חצות הם שיגרו טילים. מערך ההגנה האווירית שלנו שערוך כבר מספר שבועות להגן על שמי כל הארץ יירט את הרקטות שאיימו על מדינת ישראל. הפעולה הייתה טובה מאוד״.

טילים בשמי , הלילה. צילום: רויטרס

לא רק בצה״ל מציינים את התקיפה כמשמעותית ביותר, גם בחיל האוויר. ״יצאנו לפעולה בסוריה בצורה נרחבת מאוד״ מספר הגורם בחיל האוויר. ״זה המבצע הגדול ביותר מאז שנת 1974. תוך פחות משעתיים נתקפו עשרות מטרות איראניות של כח קודס בסוריה. המטרות שתקפנו מבטאות ביסוס איראני בסוריה. האיראנים פזורים בתוך דמשק וגם מסביב לה. אלו המרחבים שבהם תקפנו. תוך כדי התקיפה שוגרו לעבר מטוסנו עשרות רבות של לטווח רחוק. גם סוללות מתקדמות תקפו ואנחנו השמדנו את הסוללות. חלק מהסוללות הן סוללות לטווח רחוק מאוד, אלו סוללות מאוד מתקדמות".

"התגובה שלנו באה מתוך הבנה שניסיון מתוכנן מראש של איראנים מתוך שטח סוריה הוא לא מקובל. הניסיון שלהם מדאיג אותנו ואנו רואים זאת בחומרה״, אומר הבכיר ומאשר כי צה״ל תוקף בסוריה מזה זמן רב ״מזה זמן רב אנחנו פועלים בסוריה ולמעשה אנחנו הזהרנו את הסורים והעברנו להם מסרים ברורים שנמשיך לפעול נגד איראנים בשטחים. אם סוריה תשגר טילים לעבר מטוסנו אנו נתקוף אותה בצורה רחבה״.
גם במקרה הזה מאשר הגורם הבכיר בחיל האוויר ״תיאמנו עם הרוסים את הפעולה במטרה למנוע חיכוך עם כוחות רוסים בשמי סוריה. הודענו להם מראש ושימרנו לנו חופש פעולה״.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.