קנצלר , , נחת הלילה (ראשון) בישראל בראש משלחת בת 30 אנשי עסקים אוסטרים ובליווי שר המדע והחינוך שלו, . במהלך ביקורו בישראל צפוי קורץ לפגוש את ראש הממשלה ולנאום בכינוס של ארגון (הוועד היהודי אמריקאי) בירושלים. הוועד היהודי האמריקאי, שהוקם בשנת 1996 ומונה כיום עשרות אלפי חברים מהאליטות החברתיות והכלכליות של יהודי ארצות הברית, שם לו למטרה לשמור על זכויותיהם של יהודים במדינות מחוץ לארצות הברית.
סבסטיאן קורץ, מנהיג מפלגת העם האוסטרית,15 אוקטובר 2017. צילום: רויטרס
בריאיון בלעדי שהעניק לפני בואו ל'כאן חדשות', הוא הדגיש כי ממשלתו היא "הממשלה הכי פרו-ישראלית שהייתה אי פעם", ואמר כי על אף שהוא רואה את הסכם הגרעין כ"דבר חיובי", הוא חושב שצריך להגדיל את הפיקוח על איראן. עם זאת הבהיר כי אין בכוונתו להעביר את השגרירות האוסטרית לירושלים בשלב זה. 
 
סבסטיאן קורץ נבחר לקנצלר אוסטריה בשנת 2017, מעט אחרי שחגג יום הולדת 31, ועם השבעתו הפך למנהיג הצעיר ביותר בעולם. הוא הוביל את "מפלגת העם" הימנית-שמרנית שלו לניצחון בבחירות הכלליות עם 30% מהקולות. הניצחון הושג במידה רבה הודות להחלטה פוליטית שנויה במחלוקת לחבור למפלגת החירות מהימין הקיצוני.
 
במהלך קמפיין הבחירות שלו התבטא קורץ נגד המהגרים ונגד האיסלאם, ודרש להגביל את ההטבות והקצבאות לפליטים ולאסור על נשים לעטות כיסוי ראש. הוא נחשב גם למתנגד חריף לצירוף טורקיה לאיחוד האירופי.
לינור בר-אל

לינור בר-אל:עוד באותו נושא