בעקבות הסערה הציבורית עיריית צפויה לחזור בה מהקנס שהוטל על חסיד חב"ד שהציע לעוברים ושבים להניח תפילין. ראש העיר : "אין לעירייה דבר נגד חסידות חב"ד".

אתמול (ו') הגיע יוסף אמיתי, חסיד חב"ד, לרחוב סוקולוב בהרצליה והציע לעוברים ושבים להניח , כפי שנעשה מידי יום בכל רחבי הארץ במשך שנים רבות. אלא שלמקום הגיע עיריית הרצליה שדרש מאמיתי לפנות מיידית את הדוכן ולחדול מהנחת התפילין לעוברים ושבים.

החב"דניק מקבל את הדו"ח על הנחת תפילין בהרצליה
החב"דניק מקבל את הדו"ח על הנחת תפילין בהרצליה

"הנ"ל התבקש מספר פעמים לפנות את השולחן עם התפילין אך לא הסכים להתקפל מהמקום", כתב הפקח והוסיף כי אמיתי "מטריד עוברי אורח בזה שמבקש מהם להניח תפילין". הפקח קנס את אמיתי ב-730 ש"ח, לא לפני שהזמין למקום ניידת משטרה. סעיף העבירה, אגב: "הטרדת עוברי אורח".

הדברים עוררו סערה ציבורית בחוגים . גם חבר הכנסת בצלאל (הבית היהודי) צייץ: "לא מתקבל על הדעת במדינה יהודית. אפנה לעיריית הרצליה בדרישה לבטל את הקנס ולהעמיד את הפקח על טעותו".

הלחץ הציבורי הודיע ראש העיר משה פדלון כי הדו"ח יבוטל – בכפוף להגשת ערעור: "הדו"ח שניתן לשליח חב"ד שהניח לאנשים תפילין בסך 750 שקל יבוטל לאחר שיוגש בקשת ערעור".

בנוסף הבהיר ראש העיר כי אין לעירייה דבר נגד חסידות חב"ד ויפעל בתיאום עם שליחי חב"ד להסדרת הדוכנים להנחת תפילין ברחבי העיר מבלי לפגוע בשגרת חיי התושבים.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.