קני סייף, שחקנה של גנט הבלגית, ישחק בנבחרת ארצות הברית. ההחלטה של סייף היא סופית בעקבות ההחלטה של האמריקאים לזמן את השחקן הישראלי לסגל הנבחרת. סייף קיבל אתמול בערב זימון לסגל הנבחרת הלאומית של ישראל, שתצא למחנה האימונים בגרמניה ביום ראשון הקרוב. מיד אחרי הזימון, סייף הודיע למנהל הנבחרת הלאומית ישראל שצ'וצ'ינסקי כי הוא פצוע. השחקן הודיע על הפציעה מיד אחרי ששיחק 90 דקות במדי גנט נגד קלאב ברוז׳ בליגה הבלגית.

לא ייצג את ישראל. קני סייף. צילום: עמוד הפייסבוק של גנט. Gents Official Facebook page
לא ייצג את ישראל. קני סייף. צילום: עמוד הפייסבוק של גנט/Gent's official Facebook page

 

ההתאחדות האמריקנית יצרה קשר עם קני סייף והבהירה לו כי יש כוונה לצרפו לסגל. סייף הבהיר כי הוא מוכן לשחק בנבחרת ארצות הברית ולוותר על נבחרת ישראל. נציין כי שחקן שלא שיחק בנבחרת בוגרת ומחזיק באזרחות נוספת רשאי לבחור באיזו נבחרת לשחק מבין אלו שיש לו אזרחות במדינתן. סייף עדיין לא ערך הופעה רשמית בנבחרת הלאומית הבוגרת של ישראל ולכן הוא יכול על פי התקנון לשחק בנבחרת ארצות הברית.

לערוץ 20 נודע כי נציגים מההתאחדות האמריקנית יצרו קשר עם השחקן ועם ההתאחדות בישראל כדי לקבל פרטים אודות סייף. לאמריקאים נאמר כי המאמן הלאומי מתכוון לזמן את סייף לסגל הקרוב וההחלטה אם לשחק בישראל או בארצות הברית היא של השחקן עצמו. סייף קיבל את ההחלטה ומעדיף את נבחרת ארצות הברית מתוך רצון להיות חלק מנבחרת גדולה יותר שמשתתפת דרך קטע בטורנירי גביע העולם. קני סייף רק בן 24 והוא יכול להשתתף לפחות בשני מונדיאלים במדי נבחרת ארצות הברית.

סייף, דרוזי במוצאו, נולד בפלורידה, שיחק בבני סכנין, הפועל חיפה, עירוני קרית שמונה והפועל רמת השרון, ממנה נמכר לפני שנתיים לקבוצת גנט הבלגית.

גורם בכיר בנבחרת אמר בתגובה: ״אפשר להבין את קני סייף, נבחרת ארצות הברית היא נבחרת הרבה יותר גדולה ואטרקטיבית מישראל וזו החלטה לגיטימית לגמרי, במיוחד אם הוא אינו שחקן סגל קבוע ובטח לא שחקן הרכב בנבחרת ישראל. יחד עם זאת, ראוי היה מצידו להגיד את האמת למאמן, ולא יודיע בכל פעם שהוא מקבל זימון שהוא פצוע״.
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20