העיר אילת הייתה מאז יסודה, עם הקמת המדינה, לאחד המקומות האקזוטיים והנכונים ביותר לבילוי. בתחילה היה זרם המבלים והנופשים שהגיע לאילת דקיק, אבל עם הזמן גבר זרם המבקרים, והעיר הפכה לאחת מערי הנופש הפופולריות ביותר בישראל עד שהפכה לעיר של בילויים והנאה לכל שכבות האוכלוסייה.

בתחילת שנות השמונים, ועל מנת לעודד את התיירות באילת, הן מישראל והן ממדינות העולם השונות, הוכרזה אילת כאזור סחר חופשי. כיון שכך, השהייה בה וכן קניות באילת, פטורות מתשלום מע"מ.

כיון שהמע"מ בישראל מהווה שבעה עשר אחוזים מהמחיר של כל מוצר או שירות, הרי שבאופן אוטומטי המוצרים באילת זולים באופן משמעותי ממוצרים מקבילים הנמכרים בשאר חלקי המדינה. דוגמה טובה אחת היא רכישת אייפון באילת, שעשויה לחסוך לחובבי האייפון המושבעים שבינינו מאות שקלים, ועד אלפי שקלים אם מחליטים לחדש את המכשירים עבור כל בני המשפחה.

אתרי תיירות באילת

לפני שנסקור בהרחבה את היתרונות של קניון מול הים באילת, כדאי תחילה להכיר את אתרי התיירות העיקריים ומקומות הבילוי הנחשבים בעיר. במחשבה שנייה, כל קניון באילת ובכלל זה קניון מול הים באילת, מהווה גם מוקד משיכה ומקום בילוי, דווקא בשעות החמות של היום ובזמנים שבין הבילויים.

חובבי השופינג (כן, יש גם גברים שאוהבים להתפנק מדי פעם בפעם בקניות לעצמם ולמשפחה, בעיקר אם המחירים טובים והאווירה סבבה), יכולים למצוא באילת קניונים שבהחלט יספקו את הסחורה, ובראשם כמובן קניון מול הים.

במאמר מוסגר, זה הזמן לציין שעריכת קניות מהווה בילוי מרגיע, הן במצבים של לחץ והן במצבים של דיכאון. אמנם חופשה באילת היא בדיוק ההיפך מלחץ ודיכאון, אבל מה כבר יכול להיות? הקניות הללו מחדשות את האנרגיה והופכות את החיים להרבה יותר יפים ומעניינים.

המאפיין העיקרי של אילת כעיר תיירות, הוא המגוון הרחב של מקומות בילוי שהעיר מציעה. המגוון הרחב כאמור מביא בהכרח למצב שבו כל מבקר וכל נופש בעיר, יכול למצוא בה את הבילוי החביב עליו. עם אתרי הבילוי השונים שהעיר מציעה למבקרים ניתן למנות את המצפה התת ימי הכולל גם את בריכת הכרישים, המאפשרת הצצה נדירה על החיות המעניינות הללו.

יחד עם ריף הדולפינים, מהווים שני המקומות אזורי בילוי החביבים במיוחד על משפחות. חוות האנטילופות והגן הבוטני משביעים את צרכיהם של חובבי הטבע והטיולים, כאשר הגן הבוטני עצמו מכיל מגוון רחב של צמחים שלא ניתן לצפות בהם בשום מקום אחר בישראל. מזג האוויר הייחודי בעיר אפשר למקימי הגן לכנס במחיצה אחת מגוון כל כך גדול של צמחים, עד שהמקום נהפך לאחד הבודדים מסוגו בעולם.  

זמני הבילוי באילת והקשר בינם לבין קניון מול הים

אילת היא העיר החמה ביותר בישראל, בימות הקיץ החמים, הטמפרטורה הממוצעת שם עוברת בקלות את רף הארבעים מעלות צלזיוס. תושבי אילת מורגלים לחום, ואורח החיים שלהם מותאם להשפעות שלו, בעיקר כשמדובר בשעות הפתיחה והסגירה של העסקים.

ואולם עבור מי שהגיעו לעיר לצרכי בילוי, השהייה בתחומי המלון יש בה משום בזבוז זמן לריק. וכאן בדיוק המקום והזמן לקום וללכת (או לקחת מונית ולנסוע) אל קניון באילת, שיכול לספק את כל הבילויים והאטרקציות לאמא, לאבא ולילדים. עצם העובדה שכל קניון בעיר אילת הוא קניון ללא מע"מ, הופכת אותו מלכתחילה לאטרקציה, מכל בחינה שהיא.

קניון מול הים – מה זה בעצם

שמו של קניון מול הים אילת ניתן לו, בגלל המיקום הייחודי שלו אל מול חופי הים האדום באילת. הקניון האטרקטיבי הזה נפתח בשנת 1997, והיה אזור הבילוי הראשון באילת שהיה מקורה, ואפשר הן לתושבים המקומיים והן לתיירים מזדמנים שהגיעו אליה, ליהנות מבילוי ומעריכת קניות מחוץ לתחומי המלון, שעד אז היה המפלט היחיד של כל מי שסבל מחום הצהריים הכבד. בתוך קצת יותר מעשרים שנה, הפך הקניון הזה גם למוקד משיכה עצמאי וייחודי.

זאת, בעיקר בזכות חנויות המותג הרבות המציעות בו את מרכולתן, במחירים אטרקטיביים שלא ניתן למצוא בשום מקום אחר בישראל. למעשה, המצב כיום הוא שעריכת קניות בקניון הזה הפכה לחלק אינטגראלי ומתוכנן מראש של בילוי החופשה בעיר, והמקום הפך מניה והיה ללא פחות מאטרקציה בפני עצמה.

הזדמנויות רכישה בקניון מול הים

קניון מול הים אילת מציע למבקרים בו מגוון רחב של הזדמנויות קנייה ובילוי. יותר ממאה חנויות מותג של מיטב המותגים והחברות הגדולות בישראל, מציעות מגוון רחב של מוצרים שגם מיטב הקניונים במרכז הארץ יכולים להתברך בהם. שילוב בין החנויות הוא איכותי ומעורר עניין והשראה, ובנוסף אליהן ניתן למצוא במקום מסעדות ואזורי בילוי אחרים.

משפחות, ובעיקר משפחות צעירות והורים לילדים, עשויות לראות במקום את מקום הבילוי המושלם, מקום שרוצים להגיע אליו אבל בחלק ניכר מהמקרים לא ממש רוצים לצאת ממנו.

לא מעט תיירים ומבקרים שיודעים מה זה קניון, מציינים בסיפוק מעורב בפליאה מסוימת, שבתוך זמן קצר לאחר ההגעה לעיר ולאחר שהתוודעו לקניון המושלם מול הים, הפך המקום מאטרקציה שנועדה למלא את שעות הפנאי, למוקד הבילוי העיקרי.

מבקרים רבים טוענים שהם הולכים ומבקרים באטרקציות אחרות, רק על מנת לסמן "וי" ברשימת המטלות,  אבל מהר מאד חוזרים לקניון מון הים, להמשיך את הבילוי מהמקום שבו הפסיקו אותו קודם.

מגוון רחב של חנויות ומסעדות בשילוב מנצח

כאמור לעיל, קניון מול הים אילת משלב בתוכו מבחר גדול של חנויות מותג, יחד עם אטרקציות אחרות, מסעדות שונות ואזורי בילוי מדליקים. וכל זאת, במחירים שבתל אביב וחיפה יכולים רק לחלום עליהם, בזכות העדר המע"מ. בקניון שוכנות אחר כבוד חנויות של מותגים מובילים בישראל ובעולם כולו.

חנויות למוצרי הלבשה והנעלה החל ממעילים, עבור דרך שמלות, מכנסיים וחולצות וכלה במוצרי הנעלה של מיטב היצרנים בארץ ובעולם. במקום ניתן למצוא גם מבחר מוצרי אופטיקה, מוצרי תקשורת וטלפונים סלולאריים, קוסמטיקה והלבשה תחתונה של מיטב היצרנים.

קניון מול הים אילת – קניון שהוא חלומו של כל חובב קניות, שלא צריך לחפש מציאות. זאת, פשוט כיון שהוא יכול למצוא אותן בכל מקום, והן מציצות אליו מכל חלון ראווה ומכל ויטרינה.

קניון מול הים אילת – כל מה שצריך לדעת

כאמור, קניון מול הים אילת הוא המקום הנכון ביותר והנעים ביותר לערוך בו קניות מטורפות בעיר אילת. ההגעה לקניון איננה כרוכה במאמץ, וניתן להגיע אליו רגלית, באמצעות תחבורה ציבורית או פשוט בעזרת מונית, שגם מחירה, דרך אגב, איננו יקר כלל ועיקר.

בכלל, כששוהים באילת ההרגשה שלא ניתן להימנע ממנה הוא שהכסף שלנו שווה הרבה יותר. שעות הפתיחה של הקניון הן החל מהשעה אחת עשרה לפני הצהריים, ועד לשעה אחת עשרה בלילה. במשך כל הזמן הזה המקום תוסס, מלא מבקרים ומלא חיים, כל ימות השנה אבל במיוחד בימות הקיץ החמים. קניון מול הים אילת – המקום שבו לכסף שלנו יש ערך ויש תמורה.
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20