דף הבית > מדע וטכנולוגיה > "קנוניה": חברות הענק הסירו מהרשת את אתר הימין

"קנוניה": חברות הענק הסירו מהרשת את אתר הימין

אפל, פייסבוק, יו טיוב וספוטיפיי הסירו מהפלטפורמות שלהן תכנים של האתר הפופולרי "אינפוורס", הידוע גם בתיאוריות הקונספירציה שהוא מפיץ

שיתוף פעולה של מותגי הרשת הגדולים הביא להסרתם מהרשת של תכני אתר הימין הפופולרי "אינפוורס" (InfoWars), הידוע גם בתיאוריות הקונספירציה שהוא מפיץ. 

פייסבוק, טוויטר, אפל וספוטיפיי הורידו את תכני האתר, בבעלותו של מגיש הרדיו אלכס ג'ונס, מהפלטפורמות שלהם מסיבות הקשורות בגין הפרה של המדיניות הקהילתית. בבלוג של פייסבוק נכתב כי התכנים הוסרו בגלל שימוש ב"שפה משפילה במיוחד". בהודעות מטעם "אפל" ו"גוגל" נאמר כי התכנים הוסרו מסיבות דומות.

פול ג'וזף ג'ונסון, מצוות העורכים של האתר ואושיית רשת ימנית, העלה לחשבון היוטיוב שלו (שלא נחסם, ע.ד) סרטון ובו הגיב למהלך. ג'ונס כינה את החברות "מונופול", והאשים כי "העיתונות החופשית בארה"ב תומכת בצנזורה". ג'ונס כינה את המהלך "קנוניה", ו- "שימוש לרעה בכוח". בנוסף טען כי מדובר ב"צנזורה פוליטית", ו-"טיהור".

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

קצינים בכירים בארה"ב מזהירים: "הנוער שלנו שמן מדי"

דו"ח חדש שפורסם לאחרונה מציג תמונת מצב מדאיגה לגביי מוכנות הנוער האמריקאי לשירות צבאי. קצין בכיר: "רוב הצעירים אינם מסוגלים כיום לשרת במדים. מגמה זו תפגע ביכולתו של הצבא להגיב לאתגרים מורכבים"