, : תנועה בשם ה"" התומכת בהחלת חוקי השריעה הגישה בקשה רשמית להפוך למפלגה. מטרתה המוצהרת של המפלגה כפי שהיא מופיעה באתר הרשמי שלה היא להפוך את קנדה למדינה המצייתת לחוקי האסלאם.

בין היתר נכתב באתר המפלגה: "אנו מאמינים האסלאם הוא החוק עבור אונטאריו וקנדה". במפלגה תומכים באיסור על שתיים אלכוהול, סמים, ניאוף והימורים.

אתר הבית של המפלגה

בסרטון שהופץ בסוף השבוע ברשתות החברתיות, נראה מנהיג המפלגה ג'וואד אנוואר, נושא נאום בו הוא טוען כי בתי הספר הציבוריים בקנדה הם "בתי מטבחיים רוחניים עבור ילדינו". "מוסלמים ללא אסלאם אינם מוסלמים", אמר ג'וואד, "ביחד נאבק להשיב את ערכי הדת שלנו בחינוך ובחיים הדתיים, זוהי הדרך היחידה לנצח במלחמה".

במהלך הבחירות המקומיות באונטריו בחודש אוקטובר האחרון, כבר הגישה המפלגה בקשה לשמור לעצמה את השם הרשמי: "המפלגה האסלאמית של אונטאריו". מאוחר יותר השנה יתקיימו בקנדה הבחירות הפדרליות – במהלכן תקבע בין היתר זהותו של ראש הממשלה במדינה.

קנדה נחשבת לבעלת מדיניות הגירה ידידותית ופתוחה. לפי הערכות רשמיות של הממשל, במדינה ישנם כיום למעלה ממילון מוסלמים. אחרי הדת הנוצרית – זוהי הדת השנייה בגודלה במדינה.

אונטאריו היא הפרובינציה הגדולה ביותר בקנדה מבחינת אוכלוסייה, בירת הפרובינציה היא העיר – העיר הגדולה במדינה. בנוסף באונטאריו שוכנת גם בירתה של קנדה, אוטווה.

 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא