המאבק ב- מגיע לארץ המייפל: רשויות ביטלו לפחות 234 אשרות ויזה לחברי "הפורום החברתי העולמי נגד ישראל" (WSF).

אנשי הארגון טוענים כי הוא מהווה "מקום מפגש פתוח עבור דיון דמוקרטי על רעיונות", מה שבפועל משמש במה לתיאוריות קונספירציה אנטישמיות, הדרה של קולות פרו ישראלים, ואירוח של לפחות 20 אירועים בנושאים כגון: "אפרטהייד ישראלי", BDS, ו"זכות השיבה לפלשתין".

חרם אקדמי? זה לא אתי
חרם אקדמי? זה לא אתי

"הפורום החברתי עולמי" אמור להתכנס היום (ג') בהשתתפות כעשרת אלפים חברים מרחבי העולם. לדברי ארגונים יהודים, הכנס משמש במה להפצת רעיונות של תנועת החרם על ישראל(BDS) ואף לחיזוק תאוריות קונספירציה סביב הפיגוע במגדלי התאומים.

ממשלת קוויבק, עיריית מונטריאול, ועדי עובדים ואוניברסיטת מק'גיל הן בין התומכות בכנס, שיתמקד בשיח אנטי-גלובלי. "מימון ציבורי חייב לבוא עם האחריות לוודא שהוא לא מיועד לקידום שנאה ואפליה", כתב הרב ראובן פופקו מהמרכז ליחסי ישראל והיהודים בעיתון הגאזט.

"העובדה שכספי המסים שלנו יממנו במה שאנשים שמגדירים עצמם בגאווה 'בולשיביקים' ומפיצי תיאוריות קשר מעוררת דאגה עמוקה", אמר פופקו.

לדברי הסניף המקומי של תנועת "בני ברית", חלק מהתכנים בכנס גובלים באנטישמיות.

"הפורום החברתי-עולמי" נוסד לפי כ-15 שנים בברזיל כמפגש של ארגונים חברתיים, אך השנה תהיה זו הפעם הראשונה בה האירוע מתקיים בצפון אמריקה. הנושאים שיידונו נעים בין קסנופוביה, סביבתנות ואפרטהייד.

בשל לחצים שהופעלו על ידי ארגונים יהודיים, מחק "הפורום" את ממשלת קנדה מרשימת התומכים המוצהרים באתר הרשמי של הכנס, כמו גם קריקטורה שנתפסה כאנטישמית. הליגה נגד השמצה הבטיחה כי תגיע למחות נגד הכנס.

באוטווה ביטלה הממשלה המקומית את אשרת הכניסה של למעלה מ-200 משתתפים, ורשות ההגירה של קנדה אמרה כי כל המבקרים במדינה חייבים לעמוד בתנאי הסף לשהות זמנית. "התנאים נמצאים בטפסי הבקשה", אמרו.

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.