8:13 20/10/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > קמפיין חדש: מחזירים את יהודה הביתה

קמפיין חדש: מחזירים את יהודה הביתה

תנועת "ישראל שלי" פתחה בקמפיין "הדסטארט" למען הנגשת ביתו של יהודה הישראלי, שנפצע ב"צוק איתן". משרד הביטחון מסרב להעביר כסף לבנייה בהתנחלויות

תנועת "ישראל שלי" פתחה הערב (יום ה') בפרויקט גיוס כספים המוני עבור החייל יהודה הישראלי מעופרה, פצוע "צוק איתן" שמשרד הביטחון לא מעביר למשפחתו את הכסף הדרוש להנגשת ביתו בשל מקום מגוריהם. המארגנים מקווים לגייס סכום של כ-600 אלף שקלים באמצעות אתר מימון ההמונים "הדסטארט". בזמן הקצר שחלף מאז עלה הפרויקט לאינטרנט ניכרת היענות רבה לתרום: עד לשעה 22:00 בלילה גויסו כמעט 50 אלף שקלים שנתרמו על ידי 235 אנשים. המארגנים מקווים לגייס את מלוא הסכום בחודש הקרוב.

לתרומה לחצו כאן

הישראלי אמור להשלים את תהליך השיקום בביתו, אך כיוון שזה גר בהתנחלות עפרה, משרד הבטחון מציב קשיים על בניית יחידת דיור מיוחדת עבור החייל. על פי המתווה שהוצא למשפחה ע"י משרד הבטחון, תיבנה יחידה עבור הלוחם במקום שלא יגרום לבעיה מדינית וכן בנייה במקום בו יש תכנית בניין ערים מאושרת.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התערב בפרשה ובעקבות הוראה שנתן, ששלח ראש לשכתו דוד שרן מכתב ליועץ המשפטי של משרד הבטחון: "אודה אם תביא את המקרה לוועדת חריגים כדי לנסות ולסייע למשפחתו בהנגשת בית משפחתו של סמל  יהודה הישראלי".

יהודה הישראלי נפצע אנושות ב"יום שישי השחור" ברפיח במבצע צוק איתן. הוא נפצע מרסיס רקטה של חמאס כאשר היה בכוח שניסה לחלץ את סגן הדר גולדין מחטיפה במנהרה. הישראלי הוא אחרון הפצועים שלא שב לביתו, זאת כאמור בשל התנגדות משרד הבטחון לאשר בניית יחידה שתתאים לצרכיו מעבר לקו הירוק.

שרה העצני יו"ר "ישראל שלי", הסבירה כי "ראינו שהמדינה לא עושה את מה שמוטל עליה והחלטנו להרים את הכפפה. אנחנו פונים לציבור וקוראים לו להירתם ולהחזיר את יהודה הביתה כי המדינה לא עושה את תפקידה. אני מקווה ומאמינה שהמדינה תראה מה הציבור עושה בשביל החיילים שנפצעו במלחמה ותתעשת".

לדבריה, "זה לא הגיוני שמי שצריך לדאוג לחיילים זה האזרחים. אנחנו לא נמתין עד שייפתרו כל העיכובים הפוליטיים והביורוקרטיים, וגם יהודה לא יכול להמתין".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

המהומות בקטלוניה. צילום: רויטרס

לאן פניה של אירופה אחרי המשבר בספרד?

על רקע האיומים בספרד להשתלט על קטלוניה: מחוזות אחרים באיחוד האירופי מחכים בתור כדי לתבוע עצמאות - מיהם? ולמה עכשיו?