"הגיעה העת להעמיד את הדיפ סטייט הישראלי במקומו", כך אמר הערב (ה') חבר הכנסת המיועד (הליכוד) בתגובה לפרסומי דברי בכירים במערכת האכיפה והמשפט.

ח"כ הנכנס אריאל קלנר

 

"היחס לנבחרי ציבור כאילו הם סכנה, היא זלזול וחוסר הבנה בסיסי של המשטר הדמוקרטי, תפקיד נבחרי הציבור ותפקיד הפקידות שתחתיהם", הוסיף קלנר. "האתגר הגדול שלנו בקדנציה הקרובה הוא משילות. ואני מתכוון לקחת חלק במאבק הזה. המאבק על הדמוקרטיה שהוא הוא המאבק על דמותה של המדינה. אחרי החג נתחיל בביעור החמץ הציבורי".

כזכור, הערב הזהירו גורמים במשטרה מפני מינוי אפשרי של או בתיק לביטחון פנים, כך לפי פרסום בחדשות 12. "אם אחד מהם ימונה, בשנה הבאה יותר ליהודים להקריב זבח פסח בהר הבית".

במקביל, בכירים במערכת המשפט צוטטו בחדשות 13 אומרים כי מינוי של סמוטריץ' או כשרי משפטים כמוהו כ"הכרזת מלחמה על בית המשפט העליון".

סמוטריץ': "מבטיח שיתגעגעו אלי אחרי ביצוע רפורמות העומק הנדרשות"

בתגובה צייץ סמוטריץ' בטוויטר: "אני בדרך בעזרת ה' למשרד המשפטים. אל תדאגו. חפשו את הכותרות לפני ארבע שנים כשאיילת שקד מונתה. היום הם מתגעגעים אליה. מבטיח שגם אלי יתגעגעו כשאעזוב אחרי ביצוע רפורמות העומק הנדרשות שיחזירו את אמון הציבור למערכת. טוב, אולי בעצם יהיו כאלה שלא…".

ח"כ בצלאל סמוטריץ'. צילום: יונתן זינדל – פלאש 90

 

"ההפיכה התחילה – צריך לעצור את זה עכשיו!", קרא עו"ד איתמר בן גביר. "לגורמים במשטרה ובמערכת המשפט אין מנדט לנהל את המדינה. נתניהו צריך להודיע עוד הערב כי הוא ממנה את בצלאל סמוטריץ' לשר המשפטים ואת יריב לוין לשר לביטחון הפנים. העם בחר וצריך לקבל , ולגורמים הפחדנים שמסתתרים בעילום שם אין מנדט לנהל את מדינת ישראל".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא