ראש אמרה הבוקר (חמישי) בראיון ליוסי מזרחי ברדיו צפון כי ההתבטאות השר בעניין סגן ראש העיר זעתרה היא: "סחיטה באיומים".

קליש התייחסה לדברים שאמר שר הכלכלה בראיון לערות 20 השבוע. "אם ראש העיר קליש לא תבטל את המינוי שלא תצפה לתקציבים ולשיתוף פעולה עם שרי ממשלת ישראל", אמר כהן ביום שני בראיון למהדורת חדשות 20.

קליש תקפה את כהן וכינתה אותו "ביריון". "זו סחיטה באיומים", אמר, "לא ראוי בעיניי שאדם בעל משרה ציבורית כה בכירה ידבר ככה".

רג'א זעאתרה בראיון. צילום מסך

קליש התייחסה לשיחתה עם ראש הממשלה, נתניהו: "הוא התקשר ושאל על המינוי…אנחנו הולכים לקראת בחירות ארציות וברור שכל אחד רוצה את ליטרת הבשר שלו… לא אתן שהחבר'ה מירושלים יכסו לפגוע במרקם של חיפה וזה כולל את ראש הממשלה".

על זעתרה עצמו אמרה קליש בשידור: "את מעט הדברים ששמעתי אותו אומר לא אהבתי ועדיין הוא הנציג של חד"ש בחיפה".

. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"אמרתי לראש הממשלה שאני לא רוצה להסתמך על פרסומים בפייסבוק אלא לבדוק בעצמי". "אחרי שבדקתי את הדברים נפגשתי איתו והצגתי לו את המציאות. לא הצבתי לו אולטימטומים, לא ביקשתי ממנו להתנצל אלא להבהיר את עמדותיו", אמרה קליש".  אמרתי לו שלא בטוח שהקואליציה תצליח לתפקד כך. הוא בחר שלא להיות סגן ראש עיר ואני מאוד מעריכה אותו על כך".

כזכור, אתמול הודיע זעאתרה כי יוותר על תפקידו לטובת הבאה אחריו ברשימת מפלגת חד"ש, שהירה שלבי.  זעאתרה סירב להתנצל או להתחרט על תמיכתו בארגוני הטרור חמאס וחיזבאללה ואמר כי "זכותו של עם תחת כיבוש להתנגד בכל האמצעים. אנחנו לא חוזרים לאחור מילימטר בעניין הזה".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20


:עוד באותו נושא