‏ראשת עיריית חיפה, עינת קליש רותם, שוחחה עם רה"מ נתניהו בעקבות דבריו כי הוא מחפש אותה. על פי גורמים המקורבים לקליש, היא אמרה לנתניהו כי מדובר בהסכמים קואליציוניים וכי אין בכוונתה להפר אותם. לדבריה, "זעאתרה ייכנס לתפקיד רק בעוד שנתיים וחצי על פי ההסכם עם סיעתו".

זעאתרה וקליש. צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של חד"ש

מוקדם יותר היום (א') אמר רה"מ בנימין נתניהו אמר בישיבת הממשלה כי יש לבטל את מינויו של זעאתרה ואף סיפר: "ניסיתי להשיג הבוקר את ראש עיריית חיפה עינת קליש כדי לבקש ממנה לבטל את מינוי סגן ראש העיר שתומך בחיזבאללה וחמאס. אני מקווה שהיא תיענה לבקשה".

עוד הוסיף רה"מ כי הוא "שמח שחברנו אריה דרעי התחיל כבר לטפל בנושא ואני יודע שגם רבים אחרים התבטאו בו". לדבריו של רה"מ, "זה דבר שאינו מתקבל על הדעת ומכיוון שהוא אינו מתקבל על הדעת הוא גם לא יתקיים, אני משוכנע בזה".

זעאתרה לא נשאר אדיש והגיב לדברי ראש הממשלה: "אני לא חבר לא בחמאס ולא בחיזבאללה, אלא במפלגה הקומוניסטית הישראלית ובתנועת חד"ש שדוגלות בשלום, בשוויון ובאחוות העמים", הצהיר זעאתרה. "הסכנה האמיתית לעם בישראל", לדבריו, "לא נמצאת בעיריית חיפה, אלא ברחוב בלפור 10 בירושלים", הוסיף וקבע: "כשאני אהיה סגן סביר להניח שנתניהו ודרעי כבר ישבו בכלא".

בראיון לרדיו 103fm הבוקר, שב הסגן המיועד על דבריו והתעקש כי "דאעש עשו טיהור אתני וגם התנועה הציונית עשתה טיהור אתני בשנת 48', אני לא מגלה משהו חדש".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20


:עוד באותו נושא