כמעט יומיים חלפו מאז התמוטטה ביציאה מהטקס לציון 15 שנים לאסון התאומים בניו יורק. יומיים שבהם הסרטונים המתעדים כיצד בקושי מצליחה לעמוד על רגליה, הציפו את הרשתות והשתלטו לחלוטין על סדר היום הציבורי בארה"ב. ובכל זאת, רק כעת התפנתה המתמודדת הדמוקרטית לראיון ראשון שבו היא מסבירה לאנדרסון קופר מרשת CNN מדוע הסתירה את מצבה הבריאותי.

צפו בפטריוטים דנים במצבה הבריאותי של קלינטון

"כמו הרבה אנשים, חשבתי שאני יכולה להמשיך קדימה וזה לא עבד טוב כל כך", אמרה קלינטון. "במהלך הטקס הרגשתי שחם לי, שאני צריכה לעזוב, וברגע שנכנסתי לרכב המקורר ושתיתי מים הרגשתי טוב יותר".

קלינטון התעקשה שמצבה השתפר והיא עשויה להמשיך את קמפיין הבחירות לאחר מנוחה קצרה. "אני מרגישה בסדר וכעת אני לוקחת את העצה של הרופאה שלי, שממנה התעלמתי ביום שישי, לנוח עד שאחלים מדלקת הריאות לחלוטין", אמרה.

יותר ממצבה הבריאותי, מה שפוגע אנושות בקלינטון זה חוסר האמינות שמלווה את המתמודדת והקמפיין שלה. גם בפרשת ההתמוטטות, החליף צוות הקמפיין של קלינטון מספר גרסאות. בראיון, הסבירה קלינטון מדוע הסתירה את מצבה הבריאותי בימים האחרונים. "עמדתי בסטנדרטים הגבוהים ביותר של שקיפות", אמרה תוך שהיא רומזת ליריב . "השוו את כל הדברים שאתם יודעים עליי עם מה שאתם יודעים על המתמודד מולי. אני חושבת שהגיע הזמן לאותה רמה של שקיפות שאני נוקטת זה שנים. הגיע הזמן שהוא יעמוד באותם הסטנדרטים הנדרשים מכל מי שמתמודד על התפקיד הזה".

קלינטון היתה אמורה להשתתף מחר (רביעי) בכנס בחירות גדול בלאס וגאס, אולם היא ביטלה את השתתפותה ותישאר לנוח בביתה. מי שיחליף אותה בכנסי הבחירות שמהם תיעדר הוא בעלה, נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון, שהתייחס הלילה לסערה הציבורית סביב מצבה של המתמודדת. "לעתים נדירות, ביותר ממקרה אחד במהלך השנים, קרה שהיא התייבשה באופן חמור", גילה, "עם זאת, היא עבדה כמו שדה כשרת החוץ, כסנאטורית וגם לאחר מכן".

רינת ורדי

רינת ורדי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.