ח"כ יואב קיש (הליכוד) זעם היום (רביעי)  על היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לאחר שהאחרון ביקש לבטל דיון שהיה אמור לעסוק בהשפעת התלונות נגד ניצב רוני ריטמן על חקירות ראש הממשלה.

חבר הכנסת יואב קיש. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

מנדלבליט הסביר כי "מנושא הישיבה כמו גם הדברים שהובאו מפיו של ח"כ קיש בהודעת הדוברות שפרסם עולה כי הישיבה המתוכננת עלולה על פניה להוות חציה ולו גם שלא במתכוון של תחום עבודת מערכת אכיפת החוק…נראה כי היא עלולה אף לפגום בחקירות מתנהלות באופן שיכול להתפרש חלילה כניסיון להטות משפט".

ח"כ קיש השיב במכתב זועם בו כתב, "עם כל הכבוד הראוי מערכת אכיפת החוק אינה אקס טריטוריה היא חלק מהרשות המבצעת ומתוקף כך נתונה לביקורת של הרשות המחוקקת שמחובתה לבחון טענות כה קשות שפוגעות באמון הציבור במערכות אכיפת החוק.

"אני מחויב לציין כי הניסיון שלך או בקשתך לעצור דיון זה או להשפיע על מי מהמוזמנים אליו להגיע או חלילה להכפיש נבחרי ציבור בהתנהגות לא נאותה היא חמורה. אני אעמוד על זכותו של הציבור לדעת שרשויות אכיפת החוק שאדוני עומד בראשן מתנהלת כראוי". קיש הוסיף וציין כי הוועדה בראשותו "לא תכנס לשום חקירה אשר עדיין מתנהלת כל נציג רלוונטי שיגיע יהיה מחויב לסרב לענות לשאלות שיעלו במידה והן משבשות חקירה או עלולות ליצור מצג שכזה".

לינור בר-אל

לינור בר-אל