ח"כ יואב קיש קובל על התנהלות המשטרה בהפגנת תושבי דרום ת"א אמש. במכתב ששלח למפכ"ל המשטרה, רב-ניצב רוני אלשיך, הזכיר קיש (הליכוד) כי לפי הכרעת בית המשפט העליון, בו ישבה השופטת חיות עצמה, בנוגע להפגנות מול בית היועמ"ש בפ"ת "הותרו ההפגנות – אף ללא הוצאת רישיון". על אף הכרעת בית המשפט העליון זו, אמש עצרה המשטרה את מובילת המחאה מול ביתה של חיות, שפי פז.

אלשיך וקיש. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

אלשיך וקיש. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

קיש דרש את התייחסות המפכ"ל בנוגע למעצר ותהה "האם קיומו של מעצר זה לא נעשה מעבר להחלטת בג"ץ הנ"ל?".

בעקבות מעצרה של פז, קיש צייץ הבוקר בעמוד הטוויטר שלו, "‏בג"ץ נגד בג"ץ. החלטה אחת מאפשרת הפגנות ליד ביתם של עובדי ציבור והחלטה אחרת שזה ביתה של השופטת חיות אוסרת הגעה להפגנה. מדינת חוק אמרנו?".

פניית קיש למפכ"ל
פניית קיש למפכ"ל

כזכור, אמש פרסמנו כאן לראשונה תיעוד ממעצרה של פז, ובהמשך גם את התייחסותה של פז להרחקתה משכונת צהלה, בה מתגוררת השופטת חיות.

תיעוד מעצרה של שפי פז

בין השוטרים לאזרחים נערכו עימותים בסופם החליטו התושבים להפגין בכל זאת. בהמשך הערב עצרה המשטרה את שפי פז "בגין הפרת הסדר הציבורי במקום". עפ"י עדויות מפגינים ששוחחו עם ערוץ 20, קצין המשטרה אסף ציוני ממרחב הירקון טען בפניהם שהוא זה שהורה על סגירת הרחובות להפגנה. המשטרה דרשה מהמפגינים להתרחק לפינת הרחוב בטענה כי ישנם כללים מיוחדים לאבטחת סמלי שלטון.

לדברי פז, במשטרה דרשו תחילה להרחיק אותה מכל שכונות צפון ת"א, אך לאחר דין ודברים סוכם על הרחקה משוכנת צהלה בלבד בה מתגוררת נשיאת ביהמ"ש העליון, השופטת אסתר חיות. אם תפר את הצו, צפויה פז להיכנס למעצר בכלא נווה תרצה.

דנה סומברג

דנה סומברג

מגישת תכנית האקטואליה "לפני כולם" בערוץ 20