הבוקר הודיעו חברי הכנסת שרן השכל ויואב קיש על קידום רפורמת הסדרת הקנאביס בישראל.

בין היתר, תכלול הרפורמה הוצאת הקנאביס מפקודת הסמים המסוכנים, התמודדות עם סכנות הקנאביס באופן דומה להתמודדות עם סכנות האלכוהול, וצמצום התערבות המדינה בחיי הפרט.

השכל וקיש החילטו על שורת צעדים שינקטו בתקופה הקרובה, ביניהם הוצאת הקנאביס מפקודת הסמים המסוכנים בחקיקה, קידום ההחלטה על רפורמת הסדרה במרכז הליכוד, דרישה להכנסת הרפורמה כתנאי להסכמים הקואליציונים של מפלגת הליכוד, והקמת שדולה בכנסת.

 

ח"כ שרן השכל מסרה:
"זו יריית הפתיחה להסדרת שוק הקנאביס בישראל. לא יכול להיות שמאות אלפי אזרחים ישראלים נורמטיביים הם עבריינים. שחולים במדינת ישראל מתים בגלל סטיגמה של תרופה ושקנאביס ייחשב כחומר מסוכן ורעיל למרות שתופעות הלוואי שלו הרבה פחות מסוכנות מאלכוהול.

אנחנו יוצאים לדרך חדשה שמתמודדת עם תופעות לוואי ושימוש של בני נוער, שמפסיקה את החגיגה של משפחות הפשע על חשבוננו, שמפנה זמן למשטרה לעסוק בפשיעה חמורה באמת כמו פרוטקשנים וטרור חקלאי ולא פחות חשוב, המדינה תרוויח הרבה מאוד כסף שתוכל להשקיע בנו האזרחים.
אנחנו נדאג להכניס זאת לסדר העדיפויות במפלגת השלטון הישראלית".

חה"כ יואב קיש מסר:
"הגיע הזמן שמדינת ישראל תעבור ממדיניות של אי הפללה למדיניות של הסדרה. לפני כמאה שנה ב"תקופת היובש" נאסר בכל רחבי ארה"ב על מכירה, ייצור ייבוא של משקאות אלכוהוליים, כפי שארצות הברית ידעה להתקדם לאחר מס' שנים ולבטל את האיסור כך גם אנחנו צריכים להתקדם.
אני מאמין במינימום התערבות ממשלתית בחיי הפרט כאשר אין פגיעה של הפרט בציבור, התרשמותי מהמסמך המסכם את השפעות הלגליזציה בקולרדו היא שאין ממצאים המצביעים ירידה בבטחון הציבור".

אילת כהנא

אילת כהנא


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.