הבנים לכדורגל – הבנות למסלול הדוגמנות. פעילות שקוממה הורים לילדים בני 9-10 בקייטנה בכפר סבא, הפרדה מגדרית ואיסור מפורש לשלב בין הפעילויות.

אסתר ליברזון-נמר סיפרה כי בתה אמרה לה: "היו היום דברים מזוויעים בקייטנה". הבת סיפרה לה כי "הובאה דוגמנית בשעה בה הבנים והבנות חולקו לשתי קבוצות. הבנים הלכו ל'ליגת האלופות', הבנות קיבלו שיעור מדוגמנית שהסבירה להן מהי הגזרה הנכונה, מהו איפור נכון, וגם שיעור בקט ווק – הליכה על מסלול".

כשהבת וחברותיה סירבו לקחת חלק, הן זכו להערות של "תבהי בתקרה", וכי אין להן מה לעשות. כשהבת אמרה שאין לה אינסטגרם, השיבו לה ש"זה מאוד מוזר".

כשהיא ביקשה להצטרף לקבוצת הבנים ששיחקו כדורגל, היא סורבה. "זה מה שהוחלט עבור הבנות, זה מה שהוחלט עבור הבנים", נאמר לה.

האם הכעוסה סיפרה כי היא נלחמת בדימוי עצמי נמוך וקבעה כי להעביר לילדים בני 9 "מידע כמו גזרה נכונה זה מעבר לזילות של התוכן. זה חוסר אחריות משווע של העירייה ושל האחראי על תוכן הקייטנה. אם עוד לא הבינו את אורך התורים במחלקת הפרעות אכילה בתל-השומר, דברים כמו סטיילניג, מראה גוף וישומים חברתיים, זה לא דברים שהייתי רוצה שידעו".

זה הופיע במידעון של הקייטנה.

"הבת שלי גם סטייליסטית, אבל זה לא קשור למימדי גוף. נושאי משקל, איך את אמורה להיראות וללכת, זה להקדים את הזמן. אם יש זמן פנוי, אפשר להביא היי-טקיסטית, פיזיקאית, עיתונאית".

"הפעילות לא מגדרית", הסביר מנהל הקייטנה תומר ניסן."יש יום בו משלבים, יום של ליגת האלופות, יום אינסטוש, יום שפעילויות שאפשר לומר שבנות יתחברו אליו יותר. עשינו את זה לא פעם ראשונה ובנות נהנו".

לדברי ניסן, הדוגמנית לא דיברה על תזונה אלא העבירה להן פעילות בנושא "יום בחייה של דוגמנית".

תגובת קייטנת "עושים גלים": "אין מדובר ביום שנועד להדיר בנים מבנות. מדובר בפעילות של יום אחד מתוך 15 ימים מגוונים, שמטרתם ליהנות עם הילדים, לגרום להם לחוויה חיובית ולהעביר להם ערכים ותכנים ערכיים. בתחילת היום בו תודרכו הילדים כי כל אחד מהם יכול לפנות לאחת משתי הפעילויות. נסיון העבר מוכיח שהילדים נהנים מאד מיום זה, שאינו ללמד ילדות דוגמנות אלא להעביר מסרים של חשיבות תזונתית בריאה ופעילות גופנית. לא התה סיבה שמישהו ייפגע מהפעילות ואם מישהו נפגע אנו מצרים על כך".

מרב לרנר

מרב לרנר:עוד באותו נושא