שוברים שתיקה. צילום: תומר ניוברג, פלאש 90
. צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

חברי יפגינו הערב (ה') מחוץ לאירוע של 'שוברים שתיקה' שייערך במועדון המקומי. לדברי צור לביא, חבר הקיבוץ וקצין במילואים, המועדון הושכר לצורך אירוע פרטי, אך להפתעת מזמין האירוע תלה שלט ובו בישר כי הציבור כולו מוזמן.

"פנינו להנהלת הקיבוץ וביקשנו למנוע את האירוע. אנחנו משלמים את מסי הקיבוץ ממנו מופעל המועדון". לביא מספר בשיחה עם ערוץ 20 כי למרות שלפי נהלי הקיבוץ די בעצומה של 10% מתושביו כדי לנהל דיון באירוע. "קרוב ל-20% חתמו, אבל ההנהלה מתעלמת", הוא אומר.

עוד הוסיף לביא כי גם פניות למארגן האירוע נתקלו בקיר. "פנינו גם אל מארגן האירוע בנועם, אין עם מי לדבר. זה אדם שהוא חלק מהארגון הזה", אמר.

הדרך לתקן את מדינת ישראל היא על ידי הצגת חיילים של צה"ל בבית הדין בהאג. למה שיהיה לו מה לדבר איתנו? הצענו לו לערוך את האירוע בבית שלו, אבל הוא לא היה מוכן.

"ביקשנו לערוך עימות, נביא את החבר'ה של האמת שלי או מילואימניקים בחזית, שוברים שתיקה לא הסכימו. אבל הבנתי שמדובר בנוהל קבוע שלהם".

סירבו לנהל עימות עם ארגוני ימין. פעיל שוברים שתיקה בתיכון "אדם". צולם ע"י תלמיד
סירבו לנהל עימות עם ארגוני ימין. פעיל שוברים שתיקה בתיכון "אדם". צולם ע"י תלמיד

ללביא היו מילים חריפות לומר על ארגון השמאל הרדיקלי. "הבעיה עם שוברים שתיקה היא שהוא ארגון לא לגיטימי ואנטי דמוקרטי. את כ"ך הוציאו מחוץ לחוק ואותם עוד לא. היה ארגון דומה להם, שמאלני רדיקלי, הדרך לניצוץ. את הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית הוציא מחוץ לחוק. הוא מערער על הדמוקרטיה ופונה למדינות בחו"ל. הכסף מגיע מחו"ל, אף גוף ישראלי לא מממן את החבורה הזו, אפילו לא מרצ".

אביחי שורשן, מייסד ארגון האמת שלי: "מה שקורה בקיבוץ מזרע ובקיבוצים רבים נוספים מאז מבצע צוק איתן, זה ההוכחה הכי טובה לכך שהביקורת על שוברים שתיקה היא לא ביקורת פוליטית. אנו עדים לגל הולך וגובר של קיבוצים ומושבים המשתייכים אידואלוגית לצד השמאלי של המפה הפוליטית, שקמים על רגליהם ואומרים בקול ברור "מי שמכפיש את חיילי צה"ל בעולם ונותן דלק לארגוני החרם האנטישמים אינו אורח רצוי אצלנו".:עוד באותו נושא