עודד קטש עם גל מקל תומר גינת במסיבת העיתונאים. צילום: איגוד הכדורסל
עם תומר גינת במסיבת העיתונאים. צילום: איגוד הכדורסל

 

עידן עודד קטש כמאמן בכדורסל יוצא לדרך. אחרי הכישלון הגדול של באליפות אירופה בכדורסל שנערכה בקיץ האחרון בישראל, מתחילה קמפיין חדש, הפעם . משחק הפתיחה יהיה ביום שישי הקרוב, 14:00, בדרייב אין בתל אביב, נגד אסטוניה. ביום שני ישראל תשחק ביוון. את היריבה השלישית, בריטניה, הנבחרת של קטש תפגוש רק בפברואר.

לפני פתיחת הקמפיין ערך עודד קטש מסיבת עיתונאים בה הודיע כי החליט למנות את גל מקל לקפטן הנבחרת במקום עומרי כספי שלא זומן לסגל כדי לאפשר לו להתאקלם בקבוצתו החדשה, אלופת ה- NBA, גולדן סטייט ווריורס. קטש הציג את הקפטן החדש, שחקנה של גראן קנריה, ואת תומר גינת מהפועל תל אביב, שהופיעו עמו במסיבת העיתונאים. ההחלטה להביא את נציג הפועל תל אביב למסיבת העיתונאים נועדה להביא אוהדים של הפועל למשחק במטרה למלא את מגרשה הביתי של האדומים.

גם נציגנו ב-NBA לא שיחק ביום כיפור. צילום: פייסבוק עמרי כספי
ייעדר. . צילום: מתוך פייסבוק

 

המינוי של קטש למאמן הנבחרת הלאומית הופך את משחקי הנבחרת מעניינים ומסקרנים יותר. אחרי ההצלחה של קטש שהעפיל עם נבחרת העתודה לגמר באליפות אירופה והפסיד לנבחרת יוון המארחת, הציפיות מקטש גבוהות מאוד. ״להיות קפטן הנבחרת זה משהו שיהיה איתך לכל החיים״. קטש אמר: "יש המון פנים חדשות בנבחרת וגם אלה שכבר היו כאן, יקבלו תפקיד משמעותי. הרבה שחקנים שהובילו את הנבחרת לא נמצאים איתנו, כך שזה אתגר גדול ונקווה לעמוד במשימה. התנאים די זהים לכולם, גם לאסטוניה. נעשה את העבודה ונגיע מוכנים".

הקפטן גל מקל: "אנחנו מדינה שיודעת להרים ולהוריד בהרף עין ולעשות כותרות. לא עמדנו במשימה שלנו בקיץ. רצינו וניסינו וזה קורה בספורט. עכשיו מסתכלים הלאה ולמזלנו השיטה שונתה ומאפשרת לנו לשנות את הרושם של מה שנוצר בקיץ. אנחנו שמחים שזה הגיע קרוב. קורה פה משהו בכדורסל שלנו, חילופים של שחקנים ודורות וזה לוקח זמן. אני חושב שיש לנו את הצוות הכי טוב שיכול היה להיות לחילופי הדורות האלה. אין ואקום ואין נבחרת אפורה, תמיד שחקנים נכנסים לתפקיד גדול יותר ואני מאמין שזה מה שיהיה הפעם".

על בחירת הסגל אמר קטש: "זימנתי את מי שחשבתי שצריך להיות פה, כדי להרגיש ולראות וגם לחבר אותם. לרוע המזל, ג'ו אלכסנדר נפצע. האוול ימשיך איתנו טבעית מהקיץ. שניהם רצו מאוד לקחת חלק ולהיות כאן ואני שמח על כך. עדיף להתרכז במי שפה, במקום במי שלא. עם מה שיש לנו, נעשה את המיטב. יש לי הערכה גדולה לכאלה שלא נמצאים כאן ונתנו את מיטב שנותיהם לנבחרת, אז אני לא רוצה להתייחס אליהם. גל נמצא בשיא הקריירה ובכושר טוב, אני גאה שהוא הקפטן, אין ראוי ממנו". תומר גינת, שחקנה של הפועל תל אביב אמר: "אנחנו נבחרת חדשה. למדתי המון מליאור אליהו, הוא היה מודל לחיקוי בשבילי. אני לא צריך למלא את המקום שלו, אלא לשחק את הכדורסל הכי טוב שאני יודע".

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.