רגע לפני קריאה לגינוי על ידי אונסק"ו:  גורם רשמי בכיר בקטאר מכחיש באופן גורף מעורבות קטארית בביטול המשחק.

שגריר ישראל באונסק"ו, כרמל שאמה הכהן. צילום: קובי גדעון, פלאש 90

עם פרסום הידיעה בכפוף לאימות המידע, התחילה ישראל לפעול לגינוי על ידי ארגון אונסק"ו (האחראי גם על תחום בגין פוליטיזציה של הספורט ופגיעה בערכיו ומטרותיו האוניברסליות). במהלך אימות והצלבת הפרסומים פנה שגריר ישראל באונסק"ו כרמל שאמה הכהן באמצעות איש קשר לגורם בכיר בדוחא שהכחיש בתוקף כל מעורבות.

שאמה הכהן מסר כי "מאחר וההכחשה הינה גורפת ולאור העובדה שמדובר רק בפרסום הערכות של גורמים כאלו ואחרים עלינו להיות זהירים וכל עוד אין הוכחה חותכת למעורבות קטארית אין סיבה לקרוא לגנותם בעניין זה".

ליונל מסי במדי נבחרת ארגנטינה, מאי 2018. צילום: רויטרס

"אנו מאמינים שספורט מבוסס על שפת שלום ואחווה ואמור כלי לגישור בין אחד לשני ולא לפגיעה אחד בשני גם ובמיוחד כאשר מדובר בצדדים להם יריבות פוליטית ומדינית", הוסיף שאמה הכהן. "לכן ככל שיתברר שמדינה כזו או אחרת (בפלסטינים איננו מכירים כמדינה) פעלה לביטול המשחק אדרוש ממנכ"לית אונסק"ו לגנות את אותה מדינה בפרט ואת הפוליטיזציה של הספורט בכלל. לאור ההכחשה הגורפת מצד קטאר וכל עוד אין הוכחה למעורבותה אין סיבה כרגע לפעול לגנותה בגין ביטול המשחק. לגבי שכנינו הפלסטינים שכן פעלו לביטול המשחק הם שוב חוגגים מהסיבות הלא הנכונות ומגלים לכל ישראלי את פרצופם האמיתי והמנטליות המעוותת שמובילה אותם פעם אחר פעם לאותו שום מקום".

"זה שקר מוחלט": ההתכתבות בין הבכיר הקטארי לבין שגריר ישראל באונסק"ו כרמל שאמה הכהן
ההתכתבות בין הבכיר הקטארי לבין שגריר ישראל באונסק"ו כרמל שאמה הכהן

 

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20


:עוד באותו נושא